Dłuższe urlopy i koniec śmieciówek. Pracownicy w Polsce tanczą z radości

Dłuższe urlopy i koniec śmieciówek. Pracownicy w Polsce tanczą z radości

Planowane przez ekipę rządzącą zmiany w Kodeksie pracy z pewnością spodobają się większości pracowników w Polsce. Planowane przez PiS reformy w prawie, zdaniem rządu, mają "uzdrowić" polski rynek pracy. 

Zmiany mają dotyczyć długości urlopów, a także wprowadzenia nowego typu wprowadzenia nowego typu umów, które zastąpią śmieciówki.

Dłuższe urlopy i koniec śmieciówek?

Dziś, w zależności od stażu, dziś pracownikom przysługuje od 20 do 26 dni urlopu. Według zapowiadanych zmian, wszyscy mieliby 26 dni w roku do wykorzystania. Zmianie uległaby również zasada kumulacji zaległego urlopu, która zostałaby zawieszona przez nowe prawo. - Nasza propozycja zakłada, że ma on (urlop - przyp. red.) być udzielony w roku kalendarzowym, za który przysługuje - tłumaczy prof. Arkadiusz Sobczyk, przewodniczący zespołu opracowującego projekt nowego Kodeksu pracy. Kwestia nowej umowy, która ma zastąpić śmieciówki jest wciąż otwarta i jak dotąd nie wiadomo, jakie będą dokładne zasady jej funkcjonowania. Podczas gdy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało, że zgodzi się na zmiany w urlopach, sprawa nowych umów "nie jest jeszcze przesądzona". Źródło: fakt.pl Następny artykuł