Jaka pogoda czeka nas w długi weekend? Warto wyjechać

Jaka pogoda czeka nas w długi weekend? Warto wyjechać Źródło: pixabay.com/Skitterphoto

Długi weekend majowy - pogoda będzie sprzyjać, czy wręcz przeciwnie? Jakie prognozy pojawiają się na majówkę? Przewidywania w każdej chwili mogą się zmienić, to przecież dopiero za dwa tygodnie. Jednak już teraz warto sprawdzić, by móc w kreatywny sposób zaplanować pięć dni wolnego w maju.

Długi weekend majowy - pogoda bywa zaskakująca. Już nie raz pokazała, że słoneczny dzień w kilka minut może zmienić się w ten deszczowy, mroźny i wietrzny. 

Przysłowia głoszą, że "pierwszego maja deszcz, nieurodzaju wieszcz" lub "gdy się maj z grzmotem odezwie na wschodzie, rok sprzyja sianu i zbożu w urodzie". Powiedzenia i przysłowia są mądrością narodu, w ich treści zawarte jest wiele wiedzy, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Mamy się czego obawiać w majówkę? Prognozowanie pogody z ludowych powiedzeń stanie się wiedzą użyteczną i zgodną z tegorocznymi warunkami atmosferycznymi? Dowiemy się wkrótce. 

Długi weekend majowy - pogoda. W majówkę 2019 będzie słonecznie, czy deszczowo?

Niektórzy zdecydowali się na jeden dzień urlopu i spędzenie aż pięciu dni poza pracą, inni majówkę przedłużyli na cały tydzień i rozpoczęli ją już 27 kwietnia w sobotę. Aby cieszyć się długim weekendem albo całym tygodniem, trzeba dobrze go zaplanować, najlepiej na świeżym powietrzu, może grill, albo wycieczka za miasto?

Wiele osób wyjeżdża z dużych miast i udaje się w góry lub nad morze, chcąc spędzić przyjemne chwile z dala od dużych aglomeracji miejskich, jednak wolne od pracy, rodzina i znajomi to nie wszystko. Do szczęścia potrzeba jest też dobra pogoda.

Prognozy na weekend majowy są dość optymistyczne. Termometry pokażą kilkanaście stopni, w nocy około dziesięciu. Może z wypadem pod namiot warto poczekać przynajmniej do czerwca, ale na spacer lub przejażdżkę rowerową pogoda zapowiada się idealna. 

Jak spędzić długi majowy weekend? Jaka pogoda w różnych częściach Polski

Pogoda na weekend majowy często jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o planach na te dni. Spacer brzegiem morza? Czemu nie, jednak trzeba się przygotować na silne podmuchy wiatru i temperaturę wynoszącą około 15 stopni Celsjusza, warto zatem zabrać ze sobą czapkę i lekki szalik. W górach będzie jeszcze zimnej, około 12 stopni w Zakopanem oraz możliwe przelotne opady deszczu. Pogoda na Mazurach zapowiada się również bardzo dobrze, 16 stopni Celsjusza i podmuchy wiatru będą idealną pogodą na żagle, a przecież większość z nas właśnie po to się tam udaje. 

Jeśli planujecie majówkę w mieście, to w Warszawie ma być około 18 stopni, w Krakowie termometr może pokazać nawet 20 stopni Celsjusza, natomiast we Wrocławiu możemy spodziewać się jeszcze wyższych temperatur.

  1. Czy urlop wychowawczy jest płatny? Wszystkie informacje
  2. Wniosek o urlop, kiedy i jak go złożyć? Banalnie proste!
  3. Wniosek o urlop bezpłatny. Urlop a ubezpieczenie
  4. Gdzie na weekend poza miastem? Spędź miło czas z najbliższymi
  5. Pogoda na majówkę 2019. Gdzie zastaniemy najładniejszą?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News