Kiedy jest długi weekend w 2019 roku? Jest więcej niż jeden!

Kiedy jest długi weekend w 2019 roku? Jest więcej niż jeden! Źródło: pixabay.com/_Alicja_

Długi weekend 2019 - czy majówka to jedyny wyczekiwany długi weekend w tym roku? Czy do następnego wolnego będziemy musieli czekać do 11 listopada i świąt Bożego Narodzenia? Wszyscy czekamy na majówkę, ponieważ jest ona kojarzona z ładną pogodą i wolnym w pracy, dzięki czemu możemy wypocząć i cierpliwie czekać na urlop.

Długi weekend 2019 - kiedy wypada? Może warto zatrzymać kilka dni urlopu, żeby móc cieszyć się dłuższym wolnym jeszcze w czerwcu lub sierpniu. 

Długi weekend 2019 - maj, czerwiec i sierpień. Kiedy będziemy mieli bardzo długi weekend?

Kalendarz roku 2019 układa się bardzo pomyślnie zarówno dla pracowników, jak i uczniów. Tylko dwa z dwunastu świąt państwowych i religijnych wypadają w niedziele. Zgodnie z ustawą z 18 stycznia 1951 roku (z późn.zm) dniami wolnymi od pracy są:

 • 1 stycznia - Nowy Rok,
 • 6 stycznia - Święto Trzech Króli,
 • 21 kwietnia - pierwszy dzień Wielkanocy,
 • 22 kwietnia - drugi dzień Wielkanocy,
 • 1 maja - Święto Państwowe,
 • 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja,
 • 20 czerwca - Boże Ciało,
 • 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych,
 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości,
 • 25 grudnia - pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
 • 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia.

Święta, które wypadły w tym roku w niedzielę, to Święto Trzech Króli, oczywiście Wielkanoc, jednak drugi dzień świąt jest wolny. 

Okazją do bardzo długiego weekendu jest bliskość Wielkanocy i majówki w tym roku, co nie zdarza się często. Aby zyskać 16 dni wolnego, trzeba było tylko wziąć urlop od 23 do 30 kwietnia oraz 2 maja. Dwa tygodnia w zamian za siedem dni wykorzystanego urlopu. Kuszące, prawda? 

Boże Ciało to w tym roku 20 czerwca, jak zawsze obchodzone jest w czwartek, to kolejna szansa, aby cieszyć się wolnym i do pracy wrócić dopiero w poniedziałek. Kolejny długi weekend przydarzy się w sierpniu. 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego przypada na czwartek, więc to idealna szansa na przedłużony o dwa dni weekend. To właśnie w letnich miesiącach dodatkowe wakacje od pracy są tymi najbardziej docenianymi. Piękna pogoda, słońce, wysokie temperatury aż proszą się o aktywne spędzanie czasu poza miastem, może wyjazd na Mazury, nad morze lub w góry. Opcji na kreatywne spędzenie długiego weekendu jest sporo, jednak nieważne gdzie, ważne z kim. Na wypad za miasto lub dalszą wycieczkę warto zabrać swoich najbliższych, rodzinę, dzieci lub przyjaciół.

Okazją do dłuższego o jeden dzień wolnego będzie również Wszystkich Świętych, 1 listopada wypada w piątek oraz Święto Niepodległości 11 listopada, który będziemy obchodzić w poniedziałek. Natomiast Boże Narodzenie przypada na wtorek, co daje nam możliwość całego wolnego tygodnia. 

 1. Czas przygotować się do sezonu rowerowego. Czy masz już wszystko?
 2. Spędzacie aktywnie wolny czas? Proponujemy najlepsze aktywności na świeżym powietrzu!
 3. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
 4. Jak zacząć przygodę z bieganiem? Koniecznie przeczytaj!
 5. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News