Urlopy w długie weekendy? To ich KONIEC

Urlopy w długie weekendy? To ich KONIEC

Absurdalny pomysł komisji kodyfikacyjnej prawa pracy wywołał powszechne oburzenie. Jej przedstawiciele domagają się końca urlopów w długie weekendy i zaprzestania ich dzielenia.

Jeżeli politycy przyjmą pozytywnie projekt nowego prawa pracy, będziemy mogli raz na zawsze pożegnać się z długimi urlopami. W studio money.pl gościła Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca komisji kodyfikacyjnej prawa pracy. - Nie ma elastyczności (...) Urlop jest dla ciebie, ale państwo każe ci odpoczywać. To się liczy - powiedziała Gładoch.

Długi weekend 2018 nie będzie wolny od pracy? Komisja kodyfikacyjna chce zmian w prawie

Długie weekendy staną więc pod znakiem zapytania, ponieważ komisja chce, żeby nie były to dni wolne od pracy, a pracownicy sami mogli decydować o tym, kiedy biorą urlop. Gładoch opowiedziała o tym, że kodeks pracy ogranicza wolność pracowników i wymaga modyfikacji. - Kodeks w wielu punktach ogranicza także wolność pracownika. Między innymi przez bardzo mocny zakaz konkurencji. Pracodawca będzie mógł zakazać pracownikowi wykonywania jakiejkolwiek pracy u konkurencji - mówiła Gładoch. - Czyli rozumiem, że np. sprzątaczka, będzie mogła sprzątać tylko w jednej firmie? - zapytał prowadzący. - Tak. W innej już zakazuje. I (jako pracodawca - przyp. red.) to mogę zrobić zwykłym zarządzeniem albo innym regulaminem. Mało tego mogę pójść jeszcze dalej jako pracodawca i w umowie podpisać z pracownikiem podpisać takie zobowiązanie, że jemu w ogóle nie wolno pracować, całkowicie zabraniam działalności gospodarczej i pracy na innym etacie, "jesteś tylko mój". To dla mnie jest niezrozumieniem polskiego systemu, dlatego że średnia płaca w Polsce to nie jest 4000 euro, że nie musimy myśleć o tych, którzy muszą dorabiać - tłumaczyła Gładoch.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Katastrofa lotnicza! Ofiary śmiertelne, kraj w żałobie
  2. Koleżanki skakały jej po głowie. Wstrząsające nagranie z polskiej szkoły (video +18)
  3. Polska ZBOJKOTUJE Mundial? Zbigniew Boniek odpowiada PiS
  4. Bajońska suma! Ujawniamy ile Polacy zapłacili za miesięcznice smoleńskie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News