Dług Polski galopuje do poziomu biliona złotych. Rośnie o 250 tys. złotych co minutę
Wiadomości Pikio - 27 Października 2016

Dług Polski galopuje do poziomu biliona złotych. Rośnie o 250 tys. złotych co minutę

Dług publiczny polski pobił w ciągu pierwszej połowy tego roku absolutny rekord. W sześć miesięcy od stycznia do czerwca wzrósł bowiem o 64,5 mld złotych, osiągając tym samym prawie bilion złotych.

Szybkie tempo wzrostu sprawiło, że dług pod koniec sierpnia osiągnął już 977,832 mld złotych. Jest to niemały skok nie tylko od początku roku, ale też od poziomu jaki miał po pierwszym kwartale roku, kiedy to był o 41 mld złotych mniejszy (936,761 mld złotych).

O tych rewelacjach donosi Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat), czym potwierdza wcześniejsze doniesienia Ministerstwa Finansów. Ministerstwo poinformowało bowiem wcześniej, że dług publiczny naszego kraju w ciągu pierwszego półrocza 2016 roku wzrósł o niespełna 64,5 mld złotych. Oznacza to, że zadłużenie wzrastało o 250 tys. złotych w kolejnych 60 sekundach.

Co ciekawe, zadłużenie kraju mocno przyspieszyło w kwietniu, zbiegając się z wejściem w życie programu 500+. W tym jednym miesiącu zadłużenie wyniosło prawie tyle, co w trzech poprzednich miesiącach razem wziętych. Dług spadł po raz pierwszy w tym roku w lipcu, ale już w sierpniu znów wzrósł o 10 mld i "uzupełnił" wcześniejszy spadek.

Warto przypomnieć, że dotychczasowym rekordem w kwestii zadłużenia mógł "pochwalić się" rząd Donalda Tuska, który w 2010 roku zadłużył Polskę na kolejnych 70,3 mld złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku dług pędzi do biliona złotych w zastraszającym tempie, możemy przypuszczać, że rekord rządu Tuska zostanie pobity.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: niewygodne.info.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News