Ujawniono PRAWDZIWY dług rządu PiS! Lepiej trzymajcie się krzeseł

Ujawniono PRAWDZIWY dług rządu PiS! Lepiej trzymajcie się krzeseł

Rząd PiS słynie z rozdawnictwa pieniędzy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że to nasze pieniądze są rozdawane, a najwłaściwiej rozdysponowywane w niewłaściwy sposób. O tym, że kraj tonie w długach politycy Prawa i Sprawiedliwości milczą, przykrywając faktyczny problem kolejnymi obietnicami.

Polityka Prawa i Sprawiedliwości znacząco podzieliła nasz kraj. Nie brakuje głosów zarówno niezadowolonych obywateli, jak i tych, którym aktualne rządy odpowiadają. O tym, co jedni uważają za słuszne a inni nie, można by dyskutować godzinami, prawdopodobnie nie dochodząc nigdy do konsensusu. Nie możemy jednak podważać faktycznych danych liczbowych odzwierciedlających stan gospodarczy kraju nad Wisłą. Z informacji zamieszczonych przez jeden z banków wynika, iż deficyt budżetu państwa na lipiec 2018 roku osiągnął zawrotną sumę 10 mln zł!

- Biorąc pod uwagę typową sezonowość wykonania budżetu, deficyt po lipcu b.r. (a więc ok. 10 mld zł deficytu w samym lipcu) jest dużym zaskoczeniem - komentuje bank - Matko krylowska, tak nagle się pojawił czy już nie da się tego dłużej ukrywać? - żali się jedna z internautek. - A jeszcze kilka dni temu była nadwyżka. Co się z nią stało? Ukradli? - dodaje inny czytelnik

Rząd PiS nieustannie zadłuża Polskę?

Zadłużenie naszego kraju nigdy nie było tak duże jak za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wg jednego z portali internetowych, pod koniec pierwszego kwartału zadłużenie sektora finansów publicznych przekroczyło już 989 mld zł! Oznacza to, że każdy obywatel jest winny do spłaty ok. 26 tys. złotych! Dodatkowo, wg statystyk Ministerstwa Finansów prawie 30 procent długu Polska jest winna zagranicy! Nasze zadłużenie nieustannie rośnie, a dane które widzimy nie uwzględniają zobowiązań finansowych wobec emerytów. Kwota, którą powinni otrzymać emeryci wg GUS na rok 2015 wyniosła około 5 bln zł! Czy polityka 500+ nie doprowadzi naszego kraju do bankructwa? Gdyby wyobrazić sobie takie zadłużenie na skalę gospodarstwa domowego, nie do wyobrażenia jest funkcjonowanie w taki sposób. Jak więc ma poradzić sobie wielomilionowe państwo?ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS chce podatku od singli! Prezes Kaczyński utonie w długach
  2. Córka Kaczyńskiej brutalnie zaatakowana. Dziewczynka cierpi, Marta nie potrafi jej pomóc
  3. Lech Kaczyński w "Wiadomościach" TVP. Widzowie oniemieli
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News