Masz kredyt w tym banku? Możesz skończyć z potężnym długiem

Masz kredyt w tym banku? Możesz skończyć z potężnym długiem

Masz kredyt w banku ING? Uważaj! Ostatecznie możesz zostać z potężnym długiem, a sytuacji nie da się tak łatwo rozwiązać. Taką przygodę przeżył jeden z internautów, budząc się ze stanem konta ponad 64 tys. złotych... na minusie!

Użytkownik internetu całą zaistniałą sytuację opisał w serwisie Wykop. Podobna do jego historia może się przytrafić każdemu z nas, dlatego warto kontrolować wszystko, co dzieje się na naszym koncie. - Mam rachunek bieżący oraz kredyt hipoteczny w ING Banku. Wczoraj rano (30 lipca) bank uruchamiał kolejną transzę kredytu. W tym banku wygląda to tak, że kwota przelewana jest na moje konto, po czym z mojego konta wychodzi przelew do dewelopera. Coś poszło nie tak i system dwukrotnie przelał pieniądze z mojego konta, powodując że mam teraz na nim -64 265zł, co oczywiście skutkuje zablokowaniem dostępu do pieniędzy, jakie tam miałem, płatności kartą, blokuje stałe przelewy - relacjonuje internauta.

Dlaczego ING Bank nie pomaga klientowi? Odpowiedź wydaje się irracjonalna

Poszkodowany klient natychmiast zadzwonił na infolinię szczęśliwie trafiając na osobę, która bardzo zaangażowała się w jego problem. Niestety, nie mógł on zrobić zbyt wiele. Jak się okazało, bank nie przewidział procedury na taką sytuację. Jedynym rozwiązaniem, na które ma czekać klient, jest... zwrócenie pieniędzy przez developera. Do tego jednak nie można go zwrócić i bardzo możliwe, że klient ING swoich oszczędności w najbliższym czasie nie odzyska. - Na szczęście upały są, więc jeść się nie chce :) - pisze w żartach, jednak z pewnością nie jest mu łatwo, podobnie jak nie byłoby żadnemu z nas. Początkowo użytkownik przyznawał, że nie ma zamiaru wnosić o odszkodowanie jeśli pieniądze zwrócone zostaną wystarczająco szybko. Bank jednak odpowiedział na wyzwanie jeszcze raz, tym razem dużo mniej uprzejmie niż pracownik na infolinii. W takim wypadku klient rozważa kontakt z radcą prawnym.

PRZECZYTAJ: Największe kłamstwo Kaczyńskich wyszło na jaw! Chodzi o ich matkę

PRZECZYTAJ: Wstrząsające efekty 500 plus. Polacy będą wściekli bez wyjątku

PRZECZYTAJ: Terroryści w Polsce! Podali datę kolejnego ataku, służby w akcji

PRZECZYTAJ: Jeśli umrą te zwierzęta, Ty też umrzesz. Dbaj o nie

Emerytury Fot. Flickr/Narodowy Bank Polski źródło: pixbay.com  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News