Zamach terrorystyczny 11 września 2001 roku był największym jak dotąd zamachem terrorystycznym w historii USA. Pochłonął blisko 3000 ofiar. I chociaż miał miejsce 16 lat temu wciąż pojawiają się nieznane dotąd fakty na jego temat.

11 września 2001 roku 19 terrorystów porwało 4 samoloty amerykańskich linii lotniczych. Ich celem było uderzenie w najważniejsze lub najbardziej zaludnione punkty państwa. Najwięcej ofiar zginęło w wyniku uderzenia dwóch samolotów w dwie bliźniacze wierze World Trade Center.

Dopiero po 16 latach od tragedii udało się zidentyfikować kolejną ofiarę. Jej dane przekazano rodzinie. Na życzenie bliskich nie podaje się ich do wiadomości. Jest to jednak dopiero 1641 zidentyfikowana ofiara zamachu. Spośród 2973 zmarłych i 26 zaginionych wciąż nie zidentyfikowano aż 40%.

Może się to wydawać kuriozalne, ale trzeba też zrozumieć, jak wielką liczbę ofiar pochłonęła ta tragedia. Trudność procedury niech uzasadni fakt, że ostatnią ofiarę zidentyfikowano w 2015 roku, czyli już dwa lata temu.

Identyfikacja szczątków wciąż trwa. W 2001 roku po raz pierwszy na tak szeroką skalę zastosowano techniki badań materiału genetycznego. Od tego roku zastosowano także nową technikę, dzięki której można mieć nadzieję na ostateczną identyfikację wszystkich ofiar.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również