Dlaczego Stuu ma depresję? Youtuber podzielił się swoją historią

Dlaczego Stuu ma depresję? Youtuber podzielił się swoją historią Źródło: Youtube

Dlaczego Stuu ma depresję? Jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce podzielił się swoją historią dotyczącą depresji i stanów lękowych. Szczere wyznanie Stuu.

Dlaczego Stuu ma depresję? Jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce zdecydował się opowiedzieć o swoich stanach depresyjnych i o przyczynach, które je wywołały. Stuu, a właściwie Stuart Kluz-Burton, urodził się 1992 roku w angielskim Luton. W 2014 roku wraz z rodziną przeprowadził się do Polski, a teraz mieszka w Warszawie. Jego kanał w serwisie Youtube śledzą prawie 4 miliony widzów. Chłopak urzekł fanów poczuciem humoru i pozytywnym usposobieniem. W szczerym wywiadzie u Łukasza Jakóbiaka wyznał jednak, że od 5 lat bierze antydepresanty.

Dlaczego Stuu ma depresję? Youtuber podzielił się swoją historią

Dlaczego Stuu ma depresję? Youtuber podczas rozmowy z Łukaszem Jakóbiakiem, która odbyła się w trakcie programu 20m2, wyznał, że boryka się ze stanami lękowymi od wczesnej młodości. Twierdzi, że jego depresja nie rozpoczęła się w związku z jakimś określonym wydarzeniem z przeszłości. Opowiada, że depresja zaatakowała go nagle i bez żadnej bezpośredniej przyczyny. Stuu zapytany o leczenie swojej choroby wyznaje, że od kilku lat bierze leki antydepresyjne. Jego problem zaczął się już w trakcie szkoły, do której uczęszczał w Wielkiej Brytanii. Tam za namową rodziców i nauczycieli udał się do psychologa, żeby zbadać swój stan. Przyznaje, że bał się choroby, nie był przekonany do zgłoszenia się po specjalistyczną pomoc. Osobą, która wspierała Stuu najmocniej w tym czasie była jego mama. Ona została przy nim, kiedy przyjaciele odwrócili się od niego z powodu jego problemów. Zarażała go pozytywną energią i opiekowała się nim w najgorszych momentach. A tych najgorszych momentów było dużo. Youtuber, opisując to, co się z nim działo w trakcie tych depresyjnych ataków, używa porównań do piekła. Przyznaje, że myślał, że nie uda mu się wyjść z choroby. 

Stuu nadal bierze leki i rozważa powrót do psychologa na terapię. Jednocześnie zachęca wszystkie osoby do zadbania o swoje zdrowie psychiczne i nawołuje do zarażania się empatią. Nagrał również filmik dotyczący różnych rodzajów depresji, w którym wspiera mentalnie osoby chore. 

Źródło: Youtube

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu