Dlaczego pies wyje? Przyczyny, z których nikt nie zdaje sobie sprawy

Dlaczego pies wyje? Przyczyny, z których nikt nie zdaje sobie sprawy Źródło: Pixabay/Alexas_Fotos

Dlaczego pies wyje w środku dnia lub w niespodziewanych dla nas momentach? Właściciele psów od dawna zastanawiają się, skąd biorą się tego typu zachowania wśród pupili i jak rozwiązać ten problem.

Dlaczego pies wyje, mimo że opiekujemy się nim najlepiej jak tylko potrafimy? Możliwości jest wiele, jednak najważniejsze jest, by nie obwiniać siebie i innych właścicieli. Poznajcie najpierw przyczyny tego typu zachowań.

Instynkt

Powszechnie wiadomo, że potomkami psów, naszych najlepszych przyjaciół udomowionych przez człowieka, są wilki. Dzięki ludziom psy zmieniły swój tryb życia, charakterystykę zachowań i sposób wykonywania czynności. Niektóre z psów mogą jednak odczuwać potrzebę powrotu do korzeni. Zdarza się, że czworonóg nagle zacznie zawodzić do księżyca. Pamiętajmy, że niektóre rasy mają większe skłonności do tego typu nieprzewidzianych zachowań.

Dlaczego pies wyje? Nuda i brak rozrywek 

Upust energii spowodowany nudą i brakiem rozrywek może przejawiać się poprzez wycie. Dzięki takiemu zachowaniu pies może odczuwać niewielką przyjemność, która w pewien sposób koi jego serce.

Musicie w głębi serca odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zaniedbujecie swojego czworonoga? Brak odpowiedniej uwagi może doprowadzić do wielu niespodziewanych zachowań, a ich konsekwencje możecie odczuwać jeszcze przez długi czas. Jeśli czujesz się winny, pomyśl o częstszym wyprowadzaniu psa na spacery. Nie zapomnij o zabawie z pupilem w domu. Jeśli nie jesteś osobą kreatywną, skorzystaj z gadżetów dla psiaków, które oferują wyspecjalizowane sklepy.

Kontaktowanie się z innymi psami i stadem

Wycie psa może mieć swoje wytłumaczenie w przypadkach, gdy czworonóg odzywa się ze względu na ujadanie innego psa. Taka sytuacja może zachodzić, gdy inny pies szczeka na balkonie obok lub odzywa się z większej odległości. Taka reakcja łańcuchowa często ma miejsce na osiedlach, ale także w mniejszych skupiskach domów, gdy w nocy ktoś obudzi psy choćby niewielkimi hałasami.

Choroba i odczuwanie bólu

Najpoważniejszą przyczyną wycia psa może być choroba zwierzęcia. Nie jest to wówczas wina właściciela, ale w takich przypadkach niezwykle ważna jest szybka reakcja. Należy dokładnie obejrzeć psa sprawdzając, czy wszystko z nim w porządku. Czasami łatwo zauważyć ranę na nodze, czy w innym miejscu ciała czworonoga. Sytuacja komplikuje się, gdy mamy do czynienia z obrażeniami wewnętrznymi. W każdym z tych przypadków konieczna jest wizyta u weterynarza.

Źródło: Petsi

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News