Jeden z użytkowników portalu społecznościowego wykop.pl  dla żartu napisał w sieci, że wrzucił metalową rurkę do silnika jednego z samolotów na katowickim lotnisku. Policja szybko dotarła do autora wpisu i okazało się, że jest on pracownikiem firmy obsługującej obiekt. Mężczyzna natychmiast stracił pracę i grozi mu teraz 8 lat więzienia. 

 – To uczucie gdy do silnika A320 wrzuciłeś dla żartów małą metalową rurkę do regulacji wysokości schodów xD zobaczymy na #flightradar24, czy łopatki poradzą sobie z rurką tak jak przemielają ptaszki. No co ja mam poradzić na swoje ciekawskie zapędy z wytrzymałości materiałów. Wiadomo lepiej gdybym to zrobił na samolocie cargowym bez pasażerów ale generalnie dla mnie to wszystko jedno bo jestem socjopatom i to nie autodiagnozowanym tylko podobno skrajnie dyssocjalny – napisał mężczyzna na portalu wykop.pl

Wpisem szybko zainteresowała się policja, której długo nie zajęło dotarcie do autora „żartu”. Okazało się, że jest on jednym z pracowników firmy obsługującej katowickie lotnisko.

Mimo tłumaczeń żartownisia, że wpis był jedynie „niewinnym dowcipem” policja zatrzymała go i od razu skierowała sprawę do prokuratury, która postawiła mu już zarzuty. Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. wykop.pl
fot. wykop.pl

 

Żartowniś obwinia teraz wykopowiczów za utratę pracy, jednak ci nie pozostają mu dłużni i podsumowują jego żale krótko – „nie trzeba było głupio żartować”.

– Dumni jesteście z siebie? Nockę spędziłem na dołku, wyjebali mnie z roboty i grozi mi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Przecież napisałem, że to był żart. Dzięki, śmieszku pierdolony – napisał rozgoryczony mężczyzna.

fot. wykop.pl
fot. wykop.pl

Jak również odkryli wykopowicze, nie był to pierwszy tego typu dowcip tego mężczyzny. Kilka miesięcy temu pochwalił się na tym samym portalu społecznościowym o podobnym żarcie.

 – Wczoraj wchodzę sobie do Galerii Katowickiej ubrany w czarną kurtkę, miałem na sobie kaptur bo deszcz padał i chustę typu komin (tzw. Head) naciągniętą na pół twarzy, na ramieniu czarną torbę. Postanowiłem zaśmieszkować i w tych drzwiach obrotowych krzyknąłem „allahu Akbar!” XD i po dwóch sekundach konsternacji dodałem „żartowałem”… – pisał kilka miesięcy temu ten sam mężczyzna.

fot. wykop.pl
fot. wykop.pl

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wykop.pl

...

Zobacz również