Dla jeżdżących pociągami mamy 2 wiadomości. Najpierw dobra czy zła?

Dla jeżdżących pociągami mamy 2 wiadomości. Najpierw dobra czy zła? Źródło: Fot. wikimedia.org

Zmiany w rozkładzie PKP Intercity wejdą w życie już 10 grudnia. Zarząd spółki obiecuje, że nowy harmonogram jest krokiem w kierunku postępu i zwiększenia komfortu podróżnych. Jak zwykle w takich sytuacjach jednak, część pasażerów jest mocno niezadowolona.

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk zapowiada, że pojawią się nowe połączenia na najbardziej uczęszczanych trasach, a także nowe pociągi międzynarodowe. Kierownictwo spółki ostrzega jednocześnie, że życie podróżnych będą utrudniały kolejne remonty.

Nowe połączenia i kolej w Hrubieszowie

Nowe połączenia pojawią się w różnych rejonach kraju i, zgodnie z planami PKP Intercity, mają poprawić komunikację pomiędzy odległymi od siebie rejonami kraju. Od 10 grudnia w nowym rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie z Przemyśla do Gdyni oraz z Trójmiasta do Rzeszowa. Więcej pociągów ma kursować na popularnych trasach. Na zmianach skorzystają między innymi podróżni poruszający się na trasie Warszawa-Kraków. Powody do szczególnego zadowolenia mają również mieszkańcy Hrubieszowa, gdzie po 13 latach przerwy na stację powrócą pociągi. Będzie można stamtąd dojechać Jeleniej Góry przez Rzeszów i Wrocław.

Lepsza komunikacja z zagranicą

W nowym, obowiązującym od 10 grudnia rozkładzie jazdy, pojawią się również połączenia międzynarodowe, których dotąd nie było. Prezes Prezes PKP Intercity zapowiada, że niebawem pojawią się pociągi relacji Katowice – Wiedeń, Przemyśl – Odessa przez Lwów, oraz Warszawa – Mińsk. Kolejnym osiągnięciem polskiego przewoźnika ma być również skrócenie czasu przejazdu na niektórych trasach.

Uwaga na remonty

Końcówka bieżącego roku i początek kolejnego to także czas remontów na kilku ważnych trasach. Pasażerowie nadal będą musieli korzystać z objazdów na trasach z Warszawy do Poznania, Białegostoku, Lublina oraz Grodziska Mazowieckiego. Jak przekonuje Wiceprezes Polskich Linii Kolejowych Marek Olkiewicz, kiedy prace na tych odcinkach dobiegną końca, pasażerowie będą podróżować znacznie szybciej i w zdecydowanie lepszych warunkach. Polskie koleje od lat nie cieszą się najlepszą opinią podróżnych, którzy skarżą się na opóźnienia i niski standard usług, biorąc pod uwagę wygórowane, ich zdaniem, koszty podróży. Źródło: tvp.info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News