"Creme de la creme disco polo." Najnowszy wywiad Kurskiego w oparach absurdu

"Creme de la creme disco polo." Najnowszy wywiad Kurskiego w oparach absurdu Źródło: screen Fakt.pl

Disco polo kojarzy się nam już nie tylko z kolorowymi potańcówkami w wiejskich klimatach. Widzowie i uczestnicy ostatniego sylwestra w Zakopanem przyznają, że ten gatunek to już znak rozpoznawalny każdej imprezy. Dumny z tego faktu jest prezes TVP Jacek Kurski, którego zupełnie nie dotykają uwagi o przaśnym wymiarze tegorocznego Sylwestra.

Disco polo dzieli gusta muzyczne Polaków. Jak w soczewce widać to zwłaszcza na koncertach kończących stary rok. Jedno jest niepodważalne - spora część narodu uwielbia słuchać i bawić się w rytm hitów disco polo. Zwłaszcza gdy śpiewają rodzime gwiazdy formatu Sławomira czy Zenka Martyniuka.

Impreza wokół disco polo. Prezes TVP chwali się sukcesem, nie widzi etykietki kiczowatości

Sukces disco polowej otoczki dostrzega też prezes TVP Jacek Kurski. Telewizja publiczna zdeklasowała bowiem konkurencyjne sylwestry organizowane przez stacje komercyjne. Kurski mówi dziś już nie tyle o sukcesie sylwestrów TVP, co nowej "świeckiej tradycji", którą udało się stworzyć w Zakopanem. W niedawnej rozmowie z prawicowym tygodnikiem "Sieci" wspomniał, że "tradycja z sylwestrami w Zakopanem" to jeden z największych sukcesów jego prezesury. Sukcesy to jedno, ale do tego trzeba uwzględnić skojarzenia i klimat wydarzenia. Mimo ogromnej popularności wielu Polaków zwyczajnie narzeka na przaśność i śmieszność sylwestra w rytmie disco polo. Dostrzegli to nawet bracia Karnowscy, którzy zapytali Kurskiego o to, czy etykietka przaśności nie rozniesie się na działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Trudno bowiem wnioskować, by ktokolwiek z PiS oficjalnie krytykował wydarzenie TVP. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: – Nie ma takiego zagrożenia, trzeba tylko znaleźć właściwy balans. Disco polo zajęło niecałą godzinę, a koncert trwał pięć godzin – powiedział Jacek Kurski. Jeszcze w sylwestrową noc Kurski pochwalił się statystykami oglądalności koncertów kończących rok. Ten organizowany przez TVP oglądało w kulminacyjnym momencie ponad 7,5 miliona telewidzów. Komercyjne stacje z trudem dobijały do dwóch milionów. Poza wydarzeniem zostaje jednak ocena całej otoczki. Prezes TVP nie boi się o etykietki "przasności i kiczowatości", co nie zmienia faktu, że tysiące rodaków mogło dostrzec te cechy poza koncertem. Nie zmieni to jednak oceny Kurskiego. - Uznaję to za jeden z największych sukcesów mojej prezesury – powiedział dla "Sieci" prezes TVP. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dziennikarze właśnie ujawnili wstrząsające fakty ws. syna króla disco polo! Wszystko do góry nogami
  2. Król disco polo wracał autem z Sylwestra w TVP. Nagle stało się coś niespodziewanego
  3. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
  4. Beata Kozidrak: partner piosenkarki to tajemnicza postać. Kim jest?
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News