Hit disco polo bezczelnie skradziony Polakom. Został przebojem, ale za granicą

Hit disco polo bezczelnie skradziony Polakom. Został przebojem, ale za granicą Źródło: Fot. Pixabay

Disco polo jest uważane za jeden z najbardziej lubianych gatunków muzycznych przez Polaków. Jak się jednak okazuje, nie tylko mieszkańcy naszego kraju bawią się świetnie przy tego typu piosenkach. Jedna z nich została wielkim przebojem za granicą.

Disco polo od wielu lat pojawia się na niemal każdej polskiej imprezie. Nawet ci, którzy narzekają na poziom muzyczny tego gatunku, potrafią doskonale bawić się przy jego dźwiękach na różnych imprezach. Wiele osób ma przeświadczenie, że jest to gatunek obecny przede wszystkim w naszym kraju. Okazuje się jednak, że zbiera on coraz większą popularność poza naszymi granicami. Przekonał się o tym jeden z polskich wokalistów disco polo, który zauważył ostatnio, że jedna z piosenek została zapożyczona przez wykonawcę ze wschodu, gdzie stała się prawdziwym hitem.

Disco polo – wykonawca zaskoczony

O sprawie postanowił opowiedzieć piosenkarz występujący w zespole Moment, Adam Jurkowski. W poście na portalu społecznościowym opublikował fragment piosenki zespołu Esto. Jak się okazuje, jest to niemal idealna kalka utworu "Jesteś doskonała", który stworzony został przez Moment. Jurkowski był wyjątkowo zaskoczony, że jego twórczość znalazła naśladowców za naszą wschodnią granicą, gdzie staje się coraz bardziej popularna. Wygląda na to, że także polskie disco polo staje się coraz bardziej popularne, co z pewnością zszokuje wielu krajan. Jedni twierdzą, że taki sposób tworzenia muzyki to zwyczajna kradzież, która nie przystoi jakiemukolwiek człowiekowi, a tym bardziej muzykowi, bowiem może być uznana za plagiat i zaważyć na jego dalszej karierze. Inni natomiast uważają, że jest to forma rozpowszechniania muzyki, a choć słowa i muzyka są w istocie bardzo podobne, to jednak różni ich kilka szczegółów.

Polak zdziwiony całą sprawą

Jeśli chodzi o samego Jurkowskiego, to nie opowiedział się on po żadnej ze stron, jednak wyraził swoje zdziwienie całą sytuacją. Trudno mu się dziwić, bowiem taka sytuacja, zwłaszcza jeśli chodzi o ten konkretny gatunek muzyki, nie zdarza się zbyt często. Jak dowiedziała się redakcja portalu disco-polo.info, sprawa nie trafi do sądu.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM W przeszłości zdarzały się już przypadki, gdy piosenki disco polo były wykonywane przez piosenki spoza granic Polski we własnej aranżacji, jednak do tej pory nie spotykaliśmy się z bezpośrednią reakcją samego twórcy utworu. Zespół Moment powstał w 2016 roku i zebrał wielką popularność w krótkim czasie. Jego utwór "Jesteś doskonała" zadebiutował w wielkim stylu zbierając aż trzy miliony wyświetleń na YouTube w trzy miesiące od premiery. Piosenka ma już ponad dwa lata, ale okazuje się, że popularność poza krajem zdobywa dopiero teraz.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dziennikarka Polsatu z RAKIEM piersi. DRAMAT milionów kobiet wciąż trwa
  2. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan!
  3. Przełom w życiu Beaty Kozidrak. Wszystkie media w kraju będą o tym pisać przez miesiące
  4. Jackowski miał rację! Wszystko się spełnia, polskie miasto sparaliżowane
  5. Tak wyglądają relacje Marty i Jarosława Kaczyńskich. Znajomy rodziny opowiedział wszystko
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: disco-polo.info
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News