Disco polo powraca do łask! Zapłacimy za to grube pieniądze

Disco polo powraca do łask! Zapłacimy za to grube pieniądze Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vN9Opz2F_kU

Disco polo przeżywa prawdziwy renesans. Nic dziwnego, że popularna muzyka taneczna przechodzi z parkietów dyskotek... na ekrany telewizorów. Okazuje się, że w ostatnich miesiącach najczęściej organizatorem festiwali muzycznych disco polo jest telewizja publiczna. Widzowie zauważają, że niekoniecznie chcą płacić za galopujący rozwój przemysłu rozrywkowego.

Disco polo to prawdziwa maszynka do zarabiania pieniędzy. Topowe gwiazdy znajdujące się na listach przebojów zarabiają krocie nie tylko dzięki sprzedaży płyt, ale i poprzez udział w koncertach, które cieszą się niesłabnącą popularnością. TVP chętnie finansuje takie imprezy. Czy publiczne pieniądze powinny być przekazywane na rozwój takiej... sztuki?

Disco polo wraca do łask. Czy powinniśmy płacić za koncerty gwiazd muzyki popularnej?

Bogata sceneria, świetne nagłośnienie, emisja w prime time. Takie rozwiązanie dla popularyzacji disco polo znalazł Jacek Kurski. Dzięki niemu w ostatnich miesiącach zauważamy prawdziwy rozkwit muzyki tanecznej. Widzowie grzmią, że nie jest to najlepszy sposób na wydawanie publicznych pieniędzy. Coraz częściej słyszalne są głosy niezadowolenia ze strony płatników abonamentów. Mijający weekend zrzeszył fanów disco polo za sprawą festiwalu w Kielcach. Urokliwy amfiteatr Kadzielnia, kilkudniowe przygotowania sceny, najgorętsze nazwiska. Tłumy na miejscu i przed telewizorami. Miliony wydanych złotych. Ale czy o to chodziło w propagowaniu kultury w TVP? Disco polo, nawet za sprawą realizacji filmu wysokobudżetowego w reżyserii Maćka Bochniaka o tym samym tytule, wybitną sztuką nie jest. Do niedawna, głównie mościło się w remizach i na weselach. Czy polski podatnik - płatnik abonamentu - powinien wkładać pieniądze do kieszeni gwiazd tego rytmicznego gatunku? Nie wiadomo, jaki pomysł na dalsze realizacje ma zarząd telewizji publicznej. Zdaje się jednak, że cieszące się sympatią programy z muzyką taneczną w tle (jak choćby "Big Music Quiz" ze Sławomirem w roli prowadzącego) będą regularnie pojawiać się na antenie legendarnych: Jedynki czy Dwójki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tak wygląda skrywana, największa duma Sławomira. Fani poruszeni
  2. Zenek Martyniuk na nieprawdopodobnym nagraniu! Czeka go międzynarodowa kariera
  3. Gwiazda TVP według internautów ma dom jak skansen. Fani są zdumieni
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News