Disco polo stało się w ostatnich latach nieodzownym elementem polskich wesel. Muzyka cieszy się prawdziwą popularnością na tego typu imprezach już od ponad 20 lat. Ostatnio jeden z duchownych, który brał udział w uroczystości, postanowił zadziwić gości zabawy, robiąc spowiedź świętą w stylu… piosenki ów gatunku muzycznego. Opinie o jego występie są bardzo niejednoznaczne.

Disco polo cieszy się w Polsce wielką popularnością. Gatunek muzyczny, który jeszcze do niedawna uważany był za kiczowaty, przeżywa właśnie swój renesans. Obecny na imprezach weselnych utożsamiany był zawsze z tańcami i dobrą zabawą. Jednej parze nowożeńców już do końca życia będzie się kojarzył z… klerem i Kościołem katolickim, a wszystko przez występ jednego z duchownych podczas uroczystości.

Disco polo. Ksiądz dał pokaz przed gośćmi wesela

Uroczystość wesela, która odbyła się w Luchowie, nie przeszłaby do historii. Ot, zwyczajna zabawa, w trakcie której goście bawili się i cieszyli szczęściem świeżo pobranej pary młodej. Wśród gości zgromadzenia był ksiądz Andrzej. Duchowny, który chciał przeprowadzić kazanie, nie był w stanie tego zrobić, ponieważ, jak sam powiedział, „zabawa była za głośna”. Żeby zwrócić na siebie uwagę, mężczyzna wpadł na oryginalny i budzący kontrowersje pomysł spowiedzi świętej w wydaniu discopolo.

Poprosił Pana Młodego, by ten wstał od stołu i udał się do konfesjonału, który przygotowany był na środku sali. Mężczyzna nie kryjąc rumieńca udał się na wskazane miejsce, uklęknął i zaczął się modlić. To, co stało się później, przerosło jednak oczekiwania świeżo upieczonego małżonka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

Reakcje były niejednoznaczne

Zamiast tradycyjnej formuły spowiedzi, ksiądz zaprezentował przed gośćmi…piosenkę disco polo. Ta, chociaż miała humorystyczny wydźwięk, bardzo dosadnie eksponowała kontekst seksualny. Takie nadużycie jednego z najważniejszych sakramentów chrześcijaństwa wzbudziło wielkie emocje i komentarze internautów.

Głosy podzieliły się na dwa obozy. Jednym podobał się dystans duchownego, a drudzy zauważyli, że granica dobrego smaku została przekroczona.

– Upadek sacrum. Jeśli tak wewnętrznego i osobistego sakramentu jak spowiedź już nie szanujemy i robimy z tego parodie, to faktycznie znak, że brak nam osobistej relacji do Boga.- zauważył jeden z oburzonych internautów.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Gwiazda „Top Model” przyznała się do strasznej choroby psychicznej. Fani zamarli
  2. Kinga Rusin zmiażdżona po DDTVN! „Przymknij się babo”
  3. Znaki zodiaku, które są niezwykle ROMANTYCZNE. To prawdziwe słodziaki
  4. Znaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
  5. Niemożliwe! Po raz pierwszy od lat TVN, Polsat i TVP razem zrobiły to dla Polaków

Martyna Wojciechowska i sekrety jej urody. Nie zgadniecie, ile czasu się maluje!