Gwiazdor disco polo w centrum skandalu. Obraził tysiące ludzi

Gwiazdor disco polo w centrum skandalu. Obraził tysiące ludzi Źródło: youtube.com/ Edward Sulowski

Disco polo sprawiło, że Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, stał się bardzo popularny. Jak się okazuje, muzyk zamierza odejść z PSL, do którego należał od lat przez zmiany programowe ugrupowania, jakie nie przypadły mu do gustu, co sprawiło, że za pomocą swoich social mediów obraził tysiące ludzi.

Disco polo jest muzyką, którą Sławomir Świerzyński wykonuje od lat. Lider Bayer Full i twórca takich przebojów jak "Majteczki w Kropeczki" swego czasu próbował swoich sił w Polskim Stronnictwie Ludowym, wierząc w program ludowej partii. Artysta, widząc zmiany linii programowej swojej partii postanowił odejść z ugrupowania. Co najbardziej przeszkadza muzykowi i co sprowokowało go do ostrych słów, w których obraził tysiące polskich wyborców?

Fani disco polo w szoku. Świerzyński obraża Polaków odchodząc z PSL

Powodem odejścia Świerzyńskiego, była deklaracja Władysława-Kosiniaka Kamysza o włączeniu się w skład Koalicji Europejskiej, czyli ugrupowania zrzeszającego PO Nowoczesną, SLD i Zielonych.- Będziemy wspólnie w wielkiej koalicji z PO, SLD, Nowoczesną, Zielonymi; będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie - oświadczył lider ludowców w trakcie niedzielnej konferencji.

Według lidera Bayer Full taka deklaracja szkodzi ugrupowaniu, które zatraciło przez to swoje tradycyjne wartości. Swoje krytyczne podejście do decyzji zamieścił w komentarzu na Facebooku.

- Nowe PSL zapomniało, że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia, której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok - napisał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy Świerzyński przeprosi za swoje słowa?

Nie da się ukryć, że tak kontrowersyjna deklaracja spotkała się z wielkim oburzeniem fanów, którzy zaczęli zarzucać muzykowi homofobię. Jak sam Świerzyński twierdzi, nigdy nie krył się ze swoimi poglądami, a do PSL należał tylko i wyłącznie dlatego, że pasował mu bardziej konserwatywny i prawicowy program ugrupowania taki, jaki był w przeszłości.

- Ja w tej partii lubiłem być, odpowiadał mi program tej partii, a teraz jakby się wszystko posypało. Naczelny Komitet Wykonawczy PSL był tak ustawiany w lewą stronę, że członkowie, którzy kiedyś byli jako prawicowcy zostali stamtąd usunięci". "To była celowa robota obecnej ekipy rządzącej u nas w PSL-u i to są tego efekty, a ja po prostu nie chcę w tym brać udziału, dla mnie ta hucpa jest po prostu nie do przyjęcia" - powiedział gwiazdor muzyki.

Czy pomimo swojego dużego niezadowolenia lider Bayer Full miał prawo urazić tysiące wyborców i tak otwarcie wypowiadać się przeciwko środowisku LGBT? A może muzyk zda sobie sprawę, że niefortunnie dobrał słowa i przeprosi za swoje zachowanie?

Najlepsze newsy dnia:

  1. DRAMATYCZNE wyznanie uczestniczki Top Model TVN: „Nerwy twarzy uszkodzone…”. Co się dzieje?
  2. WSTRZĄSAJĄCE słowa syna Katarzyny Dowbor o nieobecnej matce:  "Starałem się nie mieć żalu..."
  3. Legendarny kosmetyk przeceniony niemal o połowę. Tłumy rzucą się na promocję w Rossmannie, pospieszcie się
  4. Ile zarabia doktor na uczelni? Te zarobki to śmiech przez łzy
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się zdjęciem z bratem. To znany gwiazdor!

źródło: RadioZet

 

Następny artykuł