Disco polo przejęło wybory do Europarlamentu. Politycy chcą być gwiazdorami

Disco polo przejęło wybory do Europarlamentu. Politycy chcą być gwiazdorami

Disco polo cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością, a wiele osób chce to wykorzystać do swoich celów. Wśród nich nieoczekiwanie znaleźli się politycy startujący w wyborach do Europarlamentu. Wszyscy chcą zabłysnąć i pokazać się z nieznanej wcześniej strony.

Disco polo to dość specyficzny gatunek muzyczny. Słuchają go miliony osób, jednak wiele z nich nie ma zamiaru przyznawać się do swoich preferencji muzycznych. Przez lata mówiło się, że jest to gatunek skierowany przede wszystkim do prostych ludzi, co obrażało wielu fanów. Teraz jednak wszystko się zmieniło, a do słuchania tego typu muzyki zaczęły przyznawać się nawet największe gwiazdy i znane osobistości.

Nieoczekiwanie gatunek ten stał się kluczowy w walce o zaufanie obywateli. Wszystko ma związek z trwającą kampanią wyborczą przed zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami do Europarlamentu. Walka o głosy jest już na finiszu, w związku z czym kandydaci na europosłów wymyślają coraz ciekawsze metody na przekonanie do siebie społeczeństwa. Wykorzystanie do tego celu muzyki disco polo jest jednak czymś nowym.

Disco polo stało się narzędziem używanym przez polityków

Walka o głosy wyborców trwa w najlepsze. Politycy przez lata wymyślali wraz ze swoimi sztabami kolejne pomysły na to, by zachęcić społeczeństwo do swojej osoby. Początkowo organizowane były spotkania, w trakcie których każdy mógł porozmawiać z danym kandydatem i zwrócić mu uwagę na ważny problem społeczny, potem politycy weszli w świat mediów społecznościowych. Teraz pojawiły się zupełnie nowe metody.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Duszek walczy o mandat, a jedną z metod promocji własnej osoby w jego wypadku jest piosenka disco polo. Bardzo podobny pomysł miał Marcin Walasek z partii Wiosna, który chciał przedstawić się jako człowiek, który nie jest oderwany od rzeczywistości, a ludzki problemy są mu dobrze znane. Ten oryginalny pomysł z pewnością przyniósł mu wzrost popularności.

Disco polo jest używane przez polityków reprezentujących wszystkie formacje

Korzystanie z usług muzyków jest oryginalne i świeże, jednak nie jest całkiem nowym pomysłem, bo już kilka lat temu mieliśmy do czynienia z podobnym zjawiskiem. Swoją piosenkę przed wyborami prezydenckimi w 2010 miał Grzegorz Napieralski, który kandydował z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przez lata nie pojawiało się jednak nic podobnego do słynnego teledysku, a w tym roku kandydaci postawili na nowe formy promocji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele wskazuje na to, że właśnie odkryta została jedna z metod, która przynosi ogromną popularność. Połączenie muzyki z polityką daje poszczególnym kandydatom spore możliwości i możemy być niemal pewni, że doczekamy się kolejnych spotów wyborczych połączonych z muzyką disco polo w przyszłości.

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

źródło: Polsat

Następny artykuł