Nieuleczalna choroba niszczy gwiazdora disco polo. Nikt o niej nie wiedział

Nieuleczalna choroba niszczy gwiazdora disco polo. Nikt o niej nie wiedział

Disco polo jest tym typem muzyki, do którego słuchania wstyd się przyznać, ale gdy już usłyszy się je w głośnikach, nóżka sama chodzi. Gatunek ten idealnie sprawdza się na weselach, gdzie istotny jest skoczny rytm, a nie mądry tekst. Mimo całej tej wesołej otoczki niewiele osób wie, że jedna z większych gwiazd disco polo od lat walczy ze śmiertelną chorobą. 

Disco polo w Polsce jest gatunkiem bardzo niedocenianym. Powszechnie się je krytykuje i wyśmiewa, jednak każdy słysząc największe hity na weselu - bawi się z radością. Na to, że Polacy lubią ten gatunek muzyki może wskazywać również organizowany w naszym kraju Disco Hit Festival - Kobylnica, który jest jednym z największych festiwali tego gatunku w Europie. Jednak jak się okazuje, wesoła muzyka nie zawsze przekłada się na szczęśliwe życie artystów. Właśnie jedna z największych gwiazd disco polo wyznała, że od lat zmaga się z poważną chorobą.

Gwiazda disco polo nieuleczalnie chora

Zbigniew Perkowski w branży disco polo uważany jest już za klasykę. Wraz z zespołem Pectus występuje na polskiej scenie 19 lat, jednak to, co niedawno wyznał w jednym z wywiadów, wstrząsnęło jego fanami. Artysta w rozmowie z "Na żywo" postanowił się trochę zwierzyć ze swoich problemów zdrowotnych. Do tej pory nikt nie wiedział, że mężczyzna na cokolwiek cierpi. Jak powiedział, walczy już od kilku lat. - Pierwszy kryzys nastąpił w 2010 r. Senność, ospałość, tycie bez przyczyny oraz diagnoza - niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto - smutno wyznał Perkowski. Wymieniona choroba nazywana jest inaczej przewlekłym zapaleniem tarczycy. Jest ona bardzo poważna, ponieważ niezwykle trudno ją zdiagnozować. Niestety, jest też nieuleczalna, a leczenie doraźne polega na usuwaniu jej skutków, a nie przyczyn. - Miałem skurcze łydek, ciągle byłem spragniony, senny i zmęczony. Pewnej nocy poczułem w ustach dziwny posmak. Skojarzyłem go z zapachem chorych na cukrzyce - zdradził w rozmowie. Jak się okazało, jego przypuszczenia były słuszne, zdiagnozowano u niego cukrzycę typu I. Choć choroby męczą artystę nieustannie, on się jednak nie poddaje. Do tego czasu nikomu nie zdradzał, ze w ogóle jest chory, co świadczy o jego bardzo mocnym charakterze.

Zespół Focus - legenda disco polo

Zbigniew Perkowski jest frontmanem i wokalistą legendarnego zespołu Focus. Formacja na polskiej scenie muzycznej istnieje już 19 lat, a rozpoznawalna zaczęła być dzięki piosence "Podaruj dzieciom słońce", która została nagrana wraz z Marcinem Millerem, reprezentującym zespół Boys. Innym ich hitem jest "Dziś oszalałem", którego fani domagają się na wszystkich koncertach grupy. Zespół na swoim koncie ma 3 albumy, ostatni zatytułowany "Absolutnie Ty" wydany został ponad 14 lat temu.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Juror najpopularniejszego show Polsatu przeszedł udar! Kompletnie się załamał
  2. Publicznie zrównała Agatę Dudę z ziemią! Żona polskiego polityka była bezlitosna
  3. Czy Meghan Markle to udźwignie? Szokująca wizja jasnowidza o jej dzieciach
Następny artykuł