Klasa o profilu disco polo już gotowa, rusza we wrześniu. Ma być "kuźnią talentów"

Klasa o profilu disco polo już gotowa, rusza we wrześniu. Ma być "kuźnią talentów" Źródło: Jan BIELECKI East News

Disco polo święci w naszym kraju rekordy popularności. Dowodem na popularność tego gatunku muzycznego jest fakt, że w Michałowie na Podlasiu powstała klasa, która będzie kształcić uczniów właśnie w tym kierunku. Władze mają nadzieję, że dzięki temu profilowi kształcenia tamtejsza szkoła stanie się "kuźnią talentów".

Gdy przed kilkoma miesiącami w mediach pojawiła się informacja o tym, że w Michałowie, na Podlasiu, powstaje klasa o profilu disco polo, internauci byli w prawdziwym szoku. Wiele osób poczuło się zdegustowanych pomysłem tamtejszego liceum. Zdecydowana większość potraktowała ten news jako okazję do żartów. Nikt nie wierzył, że szkoła rzeczywiście zrealizuje ten nietypowy pomysł. Teraz już wszystko jasne. "Kuźnia talentów" ruszy we wrześniu. Nie zabrakło chętnych, którzy chcieliby pobierać nauki w tym temacie. Jeśli doniesienia resortu zdrowia się potwierdzą i uczniowie wrócą do szkół zgodnie z planem, klasa rozpocznie swoją działalność już za kilka tygodni.

Disco polo doczekało się "kuźni talentów"

Liceum w Michałowie będzie prowadziło klasę o profilu estradowym. Wiodącymi przedmiotami będą WOS, historia muzyki i język angielski. Większość zagadnień będzie dotyczyła jednak polskiej muzyki tanecznej. Wśród nauczycieli znajdą się najpopularniejsze gwiazdy disco polo, między innymi Marcin Miller z legendarnego zespołu Boys. Wiadomo, że w szkolnych ławach zasiądzie dwudziestu siedmiu uczniów. Ta liczba pozwala na uruchomienie jednej klasy kształcącej w tym kierunku. Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa, zaznacza, że na rekrutację zdecydowała się nawet młodzież mieszkająca poza miastem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Powstanie klasy o profilu disco polo ma być próbą ratowania michałowskiego liceum. Szkole jeszcze niedawno groziło zamknięcie. Losy placówki zależą od tego, czy nowa, medialna inicjatywa się powiedzie i duże zainteresowanie utrzyma się także w przyszłym roku. Zarówno władz liceum, jak i przyszłych uczniów, nie zraził fakt, że pomysł był bardzo wyśmiewany. Marcin Miller uważa, że kpiny nie są czymś nietypowym w tej branży. Trudno jednak odmówić mu sukcesu.

- Będę przyjeżdżał i przekażę młodzieży wszystko to, czego nauczyłem się, będąc w zespole. Od samego początku byliśmy wyśmiewani, tymczasem istniejemy już na scenie ponad trzydzieści lat - mówił muzyk w rozmowie z mediami.

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie podały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje Franciszek Ziejka

2. Dziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatki

Mówi się, że do kadry nauczycielskiej dołączy znacznie więcej rozpoznawalnych nazwisk. Szkoła nie zdecydowała się jednak na ujawnienie informacji o gronie pedagogicznym. Władze Michałowa zapowiedziały także budowę Centrum Disco Polo, które ma być poświęcone historii polskiej muzyki tanecznej. Obydwa działania mają wpływać na popularyzację kultury muzycznej Podlasia. 

- Jeżeli szkoła morska, to w Gdyni, szkoła górnicza na Śląsku, a jak szkoła disco polo, to musi być na Podlasiu. To jest dla wszystkich oczywiste - podsumował Marek Nazarko, burmistrz miasta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mężczyzna zmienił płeć i gra z kobietami. Niebawem może zadebiutować w reprezentacji (FOTO)
  2. Smutek Katarzyny Dowbor. Dziennikarka zamartwia się o córkę, każda matka ją zrozumie
  3. Sylwia Bomba pokazała, jak wygląda jej ciało po porodzie. Fanom odebrało mowę, w TV nic nie było widać
  4. Fani się martwią, informacje o zdrowiu gwiazdy M jak miłość niepokoją. "Walczymy, nie poddajemy się"
  5. Justyna Żyła nie odpuszcza, pokazała skandaliczne nagranie. Fani nie dowierzają, przesadziła?
  6. Łukasz Szumowski odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Jest oficjalne stanowisko ministra, już nie ma wątpliwości

Źródło: Polsat News/Noizz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News