Disco polo - Boys Szalona
AGENCJA SE/East News
Aneta Wasilewska - 17 Maja 2020

Marcin Miller z Boysów zdradził prawdę nt. "Szalonej". Mało kto wiedział, jak powstała

Disco polo od lat jest muzyką, przy której Polacy bawią się w najlepsze. Każda impreza, wesele czy urodziny nie mogą odbyć się bez "Szalonej". Ten hit jest z nami już od dawna, ale niewiele osób wie, w jakich okolicznościach powstał. Dziś Marcin Miller, wokalista zespołu Boys, wyjawia całą prawdę na temat swojego największego hitu.

Disco polo bez "Szalonej"? Chyba nikt sobie tego nie wyobraża. Marcin Miller w rozmowie z Faktem zdradził, jakie były kulisy jej powstania, a także jakie ma odczucia w związku z wykonywaniem jej na każdym koncercie. Bez wątpienia każdy fan muzyki disco polo zdziwi się na te odpowiedzi.

Zakupy muszki owocówkiNad owocami latają muszki owocówki? Ważny znak, nie wolno go ignorowaćCzytaj dalej

Disco polo, Marcin Miller i początki zespołu Boys

Zespół Boys świętuje w tym roku 30-lecie na scenie. Z pewnością wiele wnieśli do gatunku muzyki, jakim jest disco polo. Fani do dziś czekają, by pojawić się na ich koncertach i bez tchu bawić się do piosenek "Szalona" czy "Wolność".

- Taka muzyka zawsze była w Polakach. Czy nazywała się biesiadna, weselna, chodnikowa czy disco polo. Kiedy zrodził się wolny rynek, ktoś wpadł na pomysł, żeby sprzedawać piosenki i tak powstawały zespoły z muzyką chodnikową. Choć przez 30 lat istnienia zespołu dużo rzeczy się zmieniło, to w Polakach nadal drzemie słowiańska dusza. Jesteśmy przecież narodem słowiańskim, lubimy się bawić, zjeść i wypić, a jak wypić to i pobawić przy dobrej i prostej muzyce, a taka jest muzyka disco polo - przekazał Marcin Miller.

Początki zespołu były trudne, aż pojawiła się piosenka, na której punkcie Polacy oszaleli. Marcin Miller śpiewa ją na każdym koncercie. Muzyk w rozmowie zdradził, jakie były kulisy powstania jego największego hitu, a także co czuje, gdy ma wyjść na scenę i zaśpiewać przed publicznością "Szaloną".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta szokuje swoim kontrowersyjnym wyglądemNiewiarygodne, co kobieta zrobiła ze swoim ciałem. Jej talię można objąć jedną ręką, zdjęcia powalająCzytaj dalej

Disco polo hit wszechczasów: "Szalona"

- Piosenkę napisał Janusz Konopla z zespołu Mirage gdzieś ok. 1992-1993 roku. Wszystkie zespoły z tego nurtu zrzeszone były w wytwórni Green Star w Białymstoku. Jej szef Cezary Kulesza miał prawa do wszystkich utworów. Przypomniałem sobie o tym utworze i dostałem zgodę, żeby go zrobić. Pozmieniałem słowa, zrobiłem nowy aranż i gdy szef usłyszał nową wersję, to aż krzyknął, że to będzie hit. Sprawdziło się - przekazał Miller.

Marcin Miller zapytany został o to, czy wciąż lubi występować i śpiewać na scenie jeden ze swoich największych przebojów. Muzyk wyznał z całkowitą szczerością, że do dziś jest to jego ulubiona piosenka do wykonywania na koncertach. Polacy zawsze czekają na nią najbardziej.

Dzisiaj grzeje:

1. Jutro nie otworzą wszystkiego, coraz więcej fatalnych informacji. Nie chcą narażać dzieci

2. Nie żyje aktor uwielbianych seriali. Rodzina potwierdziła tragiczną wiadomość

- Lubię. Taki jest los wykonawców hitów. Śpiewanie tego utworu zawsze dawało mi skrzydeł i pewności siebie. Ten przebój przebijał wykonawców z innego nurtu, gdy graliśmy razem. Oni patrzyli na mnie jak na trędowatego. Co discopolowiec będzie nam scenę brudził? A ja tylko czekałem na „Wolność" i „Szaloną", bo wiedziałem, że to nasze asy w rękawie. Po prostu ludzie się przy tych piosenkach dobrze bawili, bawią i będą bawić - dodał.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media obiegło sensacyjne zdjęcie. Kate Middleton spodziewa się kolejnego dziecka?
  2. Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)
  3. Po ugotowaniu makaronu zalewasz go zimną wodą? Karygodny błąd, nie wolno tak postępować
  4. Lekarze ostrzegają, popularna przyprawa może zawierać ołów. Konsekwencje spożycia mogą być fatalne
  5. Masz w domu konwalie? Lekarze biją na alarm, każdy musi wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje
  6. Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniasz

Zdrowie - masowanie palcówZaczęła masować jeden palec u dłoni, reakcja organizmu była spektakularna. Cudowny trikCzytaj dalej

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News