Disco polo konflikt
TRICOLORS/East News ROBERT ZALEWSKI/East News
Irmina Jach - 16 Listopada 2020

Świerzyński nie wytrzymał, posunął się do ostateczności. Powiedział, co zrobił kiedyś z żoną Wiśniewskiego

Disco polo po wielu dekadach wróciło do łask i cieszy się dużą popularnością wśród Polaków, którzy z niecierpliwością czekają na koncerty i nowe płyty swoich ulubieńców. Ostatnio o tym nurcie muzycznym stało się głośno także za sprawą dotacji od Ministerstwa Kultury, które trafiły w ręce przedstawicieli branży. Na tym tle wybuchł także konflikt pomiędzy Sławomirem Świerzyńskim i Michałem Wiśniewskim.

Disco polo, za sprawą decyzji rządu, znalazło się w centrum zainteresowania. Wielu Polaków uważa, że muzycy, którzy koncertują głównie podczas dożynek i innych okazji finansowanych przez samorządy, nie powinni dostać tak dużych pieniędzy. Podobnego zdania jest Michał Wiśniewski, który nie szczędził gorzkich słów zespołowi Bayer Full.

Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeOd dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Gwiazdor disco polo znalazł się w ogniu krytyki

W ubiegły weekend, Michał Wiśniewski w mocnych słowach skomentował ogromną kwotę, która na skutek decyzji Ministerstwa Kultury już wkrótce zasili konto bankowe zespołu Bayer Full. Resort postanowił przyznać mu 550 tysięcy złotych dotacji. Nie spodobało się to wielu osobom.

Szczególny niesmak budzi fakt, że lider zespołu, Sławomir Świerzyński, jest bardzo przychylny rządom panującej partii. Lider zespołu Ich Troje postanowił podzielić się swoim rozgoryczeniem z fanami, którzy obserwują jego profile w mediach społecznościowych. Na Facebooku gwiazdora pojawił się kontrowersyjny wpis.

- Oszust z Bayer Full dostanie 500.000, a niektórych nawet nie poinformowano. Brawo, qwa, brawo - napisał Michał Wiśniewski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wielu wielbicieli muzyka przyznało mu rację. Polacy uważają, że kwota dotacji Ministerstwa Kultury jest adekwatna do nieskrywanej sympatii, jaką gwiazdy disco polo darzą obecnie rządzących. Nie da się ukryć, że zespoły reprezentujące ten nurt chętnie pojawiają się podczas inicjatyw TVP.

Sławomir Świerzyński nie mógł pozostać obojętny na ogólną krytykę. W rozmowie z faktem przyznał, że cieszy się z otrzymanego świadczenia, ale kwota nie budzi u niego zbyt wielkiej ekscytacji, gdyż działalność zespołu generuje znacznie większe koszty. Odniósł się również do słów Michała Wiśniewskiego.

- Widziałem wpis Wiśniewskiego. On mnie zawsze oskarża o to, że jestem oszustem. Sytuacja się bierze stąd, że ja podpisałem kiedyś umowę z jego żoną na wyprodukowanie pocztówki multimedialnej. Oni, w zamian za to, mieli dostać 100 tysięcy złotych. W międzyczasie, jak ja to wyprodukowałem, to oni się rozwiedli ze sobą. Więc ja te 100 tysięcy tej Magdzie wtedy dałem. A on zaczął mnie oskarżać, że on nie dostał pieniędzy (...). Ona podpisała umowę, to ona dostała pieniądze. A że się z nim nie podzieliła to już nie mój problem. Ja się rozliczyłem (...). A on cały czas sobie ryja mną wyciera, że jestem oszustem… - powiedział lider Bayer Full.

- Może te 550 tysięcy robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie, bo wiem doskonale, ile kosztuje wynajęcie wozu transmisyjnego i inne rzeczy związane z muzyką - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1.Od dzisiaj obowiązkowe testy na koronawirusa dla grupy Polaków. Niespodziewana wiadomość

2. Niespodziewana konferencja w kancelarii premiera. Polkom i Polakom przekazano pilną wiadomość

3. Śmierć przyszła nagle. Nie żyje aktor znany z "M jak miłość", "Na wspólnej", "Barw szczęścia" i wielu innych serialów

Z wyznania Sławomira Świerzyńskiego wynika, że przyczyn jego konfliktu z Michałem Wiśniewskim należy szukać w dalekiej przeszłości. Lider Ich Troje rozwiódł się z Magdą Femme w 2001 roku. Od czasu wspólnych ustaleń biznesowych minęło więc blisko dwie dekady.

Wokalista disco polo podkreślił jednocześnie, że każdy przedstawiciel branży muzycznej miał prawo do złożenia stosownej dokumentacji, a co za tym idzie, miał szansę na otrzymanie dofinansowania. Niestety, nie jest tajemnicą, że Ministerstwo Kultury nie podało publicznej informacji na temat kryteriów, które należy spełnić, żeby uzyskać wsparcie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naukowcy z PAN chcą zmian w testowaniu osób z podejrzeniem COVID-19. Obecny system się nie sprawdza
  2. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Maryla Rodowicz wyznaje, że po chorobie jej ogranizm domagał się rosołu. Zdradziła, jaką przyprawę dodaje, by lepiej smakował
  7. Potężny wybuch na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głową

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News