Kompromitacja, Martyniuk wyrolował fanów. Gwiazdy disco polo ujawniły oszustwo na wielką skalę

Kompromitacja, Martyniuk wyrolował fanów. Gwiazdy disco polo ujawniły oszustwo na wielką skalę Źródło: YouTube / Polsat

Disco polo nosiłoby całkowicie inną nazwę, gdyby nie inwencja twórcza Zenka Martyniuka? Tak twierdzi sam wokalista, który podkreślił to stanowczo w swojej książce. Co ciekawe, bardzo szybko wytknięto mu jednak kłamstwo.

Disco polo od pewnego czasu ponownie zaczęło cieszyć się w kraju ogromną popularnością. Na niekwestionowanego króla tego gatunku kreuje się przede wszystkim Zenka Martyniuka, któremu podobny tytuł zdaje się bardzo podobać. Co ciekawe, wokalista twierdzi nawet, że to on, na przełomie lat 80. i 90., wymyślił nazwę "disco polo".

Disco polo pozostałoby bez Zenka Martyniuka muzyką chodnikową?

- Do Polski miał przyjechać Roberto Zanetti, czyli słynny Savage. Na plakatach tytułowano go „Savage - król italo disco”. Pomyślałem, że głupio będzie to wyglądało obok muzyki chodnikowej i postanowiłem coś z tym zrobić. Polo disco brzmiało dziwnie, ale disco polo już było do przyjęcia - napisał Martyniuk w swojej książce pt. „Życie to są chwile”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, kłamstwo oraz wprowadzanie fanów w poważny błąd szybko wytknął wokaliście lider zespołu Bayer Full, Sławomir Świerzyński. Piosenkarz stwierdził w rozmowie z "Faktem", iż za nazwą "disco polo" stoi ktoś inny. Wyznał też, że sam był świadkiem rozmowy, podczas której wymyślono, jakie określenie będzie używane w odniesieniu do omawianego gatunku muzycznego.

Koledzy z branży są oburzeni słowami Martyniuka

- To kłamstwo, że Zenek wymyślił nazwę disco polo. Jak ja słyszę, że on mówi takie pierdoły. (...) Nazwę stworzył lider zespołu Centrum Witold Waliński z Karolem Majewskim i Sławomirem Skrętą. Byłem świadkiem tych rozmów w Blue Starze. Dywagowali, co zrobić, żeby nie kojarzono tej muzyki z chodnikiem i wtedy Witek zaproponował disco polo. To nie żadna tajemnica. Wystarczy zapytać starsze zespoły jak Fanatic, Ex Problem, czy Top One, które tworzyły ten nurt - powiedział oburzony Świerzyński, którego wersję potwierdził stanowczo wspomniany Waliński.

Dzisiaj grzeje: 1. Tata znalazł w telefonie syna zdjęcie, które go zmroziło. Wydał go policji bez wahania
2. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

- Mit, że Zenek to wymyślił, krąży od kiedy zaczęto go lansować na króla disco polo. Martyniuk uzurpuje sobie prawo do wymyślenia nazwy, co jest oczywiście nieprawdą. (...) To ja jestem pomysłodawcą nazwy disco polo, co jest udowodnione na mojej stronie internetowej! - przekazał muzyk w rozmowie z "Faktem".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Była przekonana, że ma hemoroidy. W tym czasie rak rozprzestrzeniał się po organizmie
  2. Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historii
  3. Wszystko ujawniono dopiero po 23 latach od śmierci Diany. W ostatniej chwili zmieniono jej testament
  4. Teściowa wręczyła pannie młodej oburzającą kartkę. Treść sprawiła, że młoda kobieta popadła w szpony obłędu
  5. Najwięksi szefowie kuchni nie mielą mięsa. Mają genialnie prosty trik, który właśnie ujawnili

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News