Najpierw hymn Polski, teraz kolejny "hit". Godlewska "zamordowała" najbardziej patriotyczną pieśń, "Przynosisz wstyd Polsce"

Najpierw hymn Polski, teraz kolejny "hit". Godlewska "zamordowała" najbardziej patriotyczną pieśń, "Przynosisz wstyd Polsce" Źródło: YouTube/ GODLEWSKA

Disco polo w połączeniu z patriotyczną pieśnią z udziałem jednej z najbardziej kontrowersyjnych piosenkarek w kraju właśnie została opublikowana w sieci. Nagranie jest szeroko komentowane, niestety nie ze względu na wielki talent Godlewskiej.

Disco polo kojarzone jest z wpadającą w ucho melodią i tekstem bez żadnego głębszego przekazu. Piosenkarze i piosenkarki, którzy wykonują utwory w tym stylu nie próbują przekazywać wartości za sprawą tekstów piosenek, dlatego tak może dziwić, że Małgorzata Godlewska zdecydowała się na cover patriotycznej pieśni w wersji disco polo.

Pieśni patriotyczne w wersji disco polo

Przed popłynięciem melodii Małgorzata Godlewska postanowiła podzielić się ze światem notą biograficzną, dotyczącą autorki pieśni. Recytując z pamięci można było dowiedzieć się od niej, jak powstała jedna z najbardziej znanych patriotycznych polskich pieśni.

- Rota - wiersz, a także pieśń hymniczna, powstała pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości w zaborze pruskim, tak zwanej germanizacji. Napisana przez Marię Konopnicką - matkę Polkę, feministkę i lesbijkę. Słowa do tej pieśni napisała w 1908 roku, podczas trwającego od kilkunastu lat związku z Marią Dulębianką, którą pieszczotliwie nazywała "Piotrkiem" - wyjaśniła Małgorzata Godlewska. 

Po czym z jej ust wypłynęła "Rota". Małgorzata Godlewska zaśpiewała utwór w swoim stylu, czyli szeroko otwierając usta, akcentując każde słowo. Patriotyczna twórczość niezbyt przypadła do gustu internautom, którzy nie zostawili na piosenkarce suchej nitki. 

Fani disco polo przecierają oczy ze zdumienia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pod nagraniem opublikowanym w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, znalazło się wiele komentarzy. Internauci nie spodobało się, że kontrowersyjna piosenkarka znana z takiego hitu, jak "Tak to my" , wykonała jedną z najważniejszych pieśni patriotycznych. 

- Idę zmienić ci obywatelstwo - napisała internautka.

- Psy się bardziej chowają niż przed fajerwerkami na sylwestra - brzmi jeden z milszych komentarzy.

- Możesz śpiewać wszystko, ale to wszystko tylko proszę nie śpiewaj żadnych hymnów, pieśni patriotycznych itp. - radzi Małgorzacie Godlewskiej komentująca jej nagranie kobieta.

- Przynosisz wstyd Polsce - dodaje kolejna oburzona osoba.

Dzisiaj grzeje: 1. Waldemar Goszcz zginął tragicznie 16 lat temu. Osierocił 6-letnią córkę, dziś to piękna kobieta
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

W większości pojawiających się uwag po wykonaniu pieśni internauci proszą, by Godlewska więcej nie śpiewała, ani hymnów, ani pieśni patriotycznych ze względu na szacunek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Przerażające nagranie wyciekło do sieci. Torturowana kobieta wykradła oprawcom telefon i rozpaczliwie błaga o pomoc
  3. Najlepszy bigos na święta. Przepis Kuronia zdradza sekrety idealnego dania i wydobywa smak, którego nie da się zapomnieć
  4. Na oczach synów bez opamiętania dźgał nożem matkę. Rzucili się na niego, chociaż nie mieli szans, tragiczny finał

źródło: papilot

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News