Dlaczego TVP tak promuje disco polo? Gwiazdor wyznał gorzką prawdę, która nie spodoba się wielu osobom

Dlaczego TVP tak promuje disco polo? Gwiazdor wyznał gorzką prawdę, która nie spodoba się wielu osobom Źródło: Screen/Youtube/Bayer Full

Disco polo zyskało w naszym kraju ogromną popularność dzięki chwytliwym melodiom i prostym tekstom. Gwiazdor tego gatunku szczerze wyznał, co sądzi o tym, że TVP tak promuje ten gatunek muzyki.

Disco polo obecnie króluje na antenie TVP i wszyscy zastanawiają się, skąd ta ogromna promocja tego gatunku muzycznego w stacji. Gwiazdor wyznał gorzką prawdę dotyczącą tej sprawy. Wielu osobom jego słowa mogą się nie spodobać. 

Disco polo głównym nurtem muzyki w Polsce?

Disco polo przez jakiś czas było gatunkiem dość niszowym, kojarzonym głównie z potańcówkami i powszechnie uważanym za obciach. Teraz sytuacja zmieniła się m.in. dzięki ogromnej promocji, którą tej muzyce funduje Telewizja Polska. 

Marcin Miller, lider zespołu Boys i postać, która odegrała ogromną rolę w propagowaniu disco polo w Polsce, zabrał głos w tej sprawie. Gwiazdor podzielił się swoimi gorzkimi refleksjami na temat nagłego wzrostu popularności tego gatunku. Stwierdził, że ma to dużo związków z polityką i obecną władzą w naszym kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Odważne słowa artysty 

Marcin Miller w wywiadzie dla Plejady podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi rozwoju disco polo. Skomentował fakt, że nagle w publicznej telewizji zaczęły pojawiać się transmisje z koncertów celebrujących tę muzykę, a jej wielkie gwiazdy coraz częściej zaczęły gościć w mediach i programach rozrywkowych. 

Według niego TVP wykonał ogromną pracę, żeby disco polo znalazło się na salonach i trafiło do jeszcze większego grona publiczności. Artysta jest przekonany o tym, że jest to związane z politycznymi konotacjami tego gatunku. 

- Władze TVP zobaczyły, że fani disco polo to elektorat PiS-u, więc dają im taką rozrywkę, jakiej oni oczekują - szczerze wyznał muzyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Jan Szyszko. Znamy nieoficjalną przyczynę śmierci
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Najwyraźniej jest on przeciwny mieszaniu polityki z muzyką i z jednej strony cieszy się z tego, że disco polo wyszło ze swojej niszy, a z drugiej zaś być może boli go to, że m.in. jego twórczość wykorzystywana jest w taki sposób. Przyznał, że sam stara się być apolityczny i nie zamierza głośno deklarować tego, na kogo głosuje w wyborach. Jego słowa najprawdopodobniej nie spodobają się zarządowi na Woronicza oraz Polakom, którzy deklarują poparcie dla partii obecnie rządzącej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS zapowiedział OLBRZYMIE zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługo
  2. Karel Gott nie żyje. Na jaw wychodzą przerażające szczegóły
  3. Planujesz zakupy w Biedronce? Lepiej uważaj, bo możesz dostać bardzo wysoki mandat
  4. Słowa Rydzyka o grzechu odbiły się już echem w całej Polsce. Teraz to dopiero dolał oliwy do ognia
  5. 2 miesiące po tragedii Agnieszka Woźniak-Starak szczerze o śmierci męża. Jej słowa rozdzierają serce

Źródło: Plejada 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News