Polskie ZOO prosi o pomoc w nazwaniu słodkiego zwierzątka. Musi być muzyczne i na literkę "L"

Polskie ZOO prosi o pomoc w nazwaniu słodkiego zwierzątka. Musi być muzyczne i na literkę "L" Źródło: zoo.wroclaw

Dikdik jest mieszkańcem wrocławskiego ZOO. Jest jeszcze na tyle młody, że nie można ustalić płci zwierzaka. Mimo to pracownicy postanowili znaleźć imię dla uroczej istotki.

Dikdik jest już 13. okazem tego gatunku. Jak na razie jego koledzy nazywają się: Lady Pank, Elvis, Eminem, Limalha i Nirvana. Tym razem pracownicy ZOO proszą o pomoc w znalezieniu idealnego imienia dla najmłodszego przedstawiciela. Warunki są proste: musi się zaczynać na literę "L", być muzyczne i krótkie. Kto ma pomysł?

- Uwielbiamy nasze dikdiki. Zachwycają nas swoją delikatnością i gracją. Pokochaliśmy także ich płochliwość, bo nawet teraz, po pięciu latach, zachowują wobec nas dystans. Imiona, które dla nich wybieramy, odzwierciedlają nie tylko nasze upodobania muzyczne, ale również charakter lub wygląd dikdików, które je noszą. Np. Lenonka jest dobrym duchem stada - zawsze jest przyjazna, ale ma też swoje zdanie i to ona jako pierwsza sprawdza nowinki na wybiegu. Lady G zaś to prawdziwa gwiazda – smukła łania z blond czupryną. Teraz zastanawiamy się nad kolejnym imieniem. Musi być na literkę „L”, więc na razie szukamy pomysłu. Chętnie skorzystamy z podpowiedzi już w najbliższą sobotę, na social mediach zoo - opowiada Dominik Szoka, opiekun dikdików.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News