Inspirowała się dietą znanej gwiazdy internetu, zmarła. Wyznanie jej matki jest druzgocące

Inspirowała się dietą znanej gwiazdy internetu, zmarła. Wyznanie jej matki jest druzgocące Źródło: wikipedia/marcepanna/

Dieta znanej gwiazdy internetu stała się dla dziewczynki ogromną inspiracją. Ta postanowiła sama ją zastosować. Niestety nikt nie był w stanie przewidzieć, że zakończy się to koszmarną tragedią. Dziewczyna zmarła jakiś czas po stosowaniu diety.

Dieta, jak wszyscy dobrze wiemy, jeżeli jest źle dobrana do naszych potrzeb, może przynieść nieoczekiwane skutki. Tak też było i w tym przypadku, gdy pewna dziewczyna zainspirowała się sposobem żywienia znanej blogerki i zdecydowała się wprowadzić podobne zasady również u siebie. Niestety skończyło się to dla niej tragicznie. 

Śmiertelna dieta 

Pewna 19-latka zdecydowała się zainspirować dietą swojej ulubionej youtuberki "Aga in America". Polka mieszkająca w Stanach na swoim kanale na YouTube często zamieszcza filmy, w których opowiada o tym, jak wygląda życie na frutarianizmie (spożywanie wyłącznie warzyw i owoców, niegotowanie i niepodgrzewanie potraw). Niejednokrotnie mówiła również o tym, jak negatywny może mieć na nas wpływ spożywanie poszczególnych produktów jak: mięso, mleko, jaja. Jakiś czas temu o Agnieszce zrobiło się dość głośno, gdy poinformowała w mediach, że wyjeżdża na Kostarykę, by tam odbyć 20-dniową głodówkę w celu wyleczenia guza mózgu, z którym się zmaga. Podczas tych dni vlogerka piła jedynie wodę i nic nie jadła.  

Sposób jej odżywiania i restrykcyjna dieta stały się inspiracją dla wielu jej obserwatorek, w tym właśnie dla 19-latki. Niestety w jej przypadku zakończyło się to o wiele gorzej i zamiast wyleczyć swoją chorobę, dziewczyna zmarła. W sieci od razu powstał ogromny hejt na Agę, w którym zarzucano jej, że to ona jest winna śmierci nastolatki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mama zmarłej dziewczyny zabiera głos 

Do całej sprawy odniosła się mama zmarłej 19-latki.  

- Zmieniła się cała postać rzeczy, jeszcze nie wiem, co dalej z tym wszystkim zrobię, ale na pewno tego tak nie zostawię. Jest to sytuacja o tyle trudna, że oprócz Marceliny mam jeszcze syna i córkę. Wiem, że córka miała zaburzenia odżywiania jeszcze zanim Aga założyła kanał. Nigdy nie napisałam, że Aga jest winna tym zaburzeniom, ale cały czas uważałam i uważam, że przyczyną pogłębiania się tych zaburzeń jest ideologia, którą ona głosi. Trzeba teraz uświadamiać matki, nastolatki i młode kobiety. Niech Marcelina będzie przestrogą - wyznaje. 

Sama Agnieszka nie zabrała jeszcze głosu w tej sprawie i wyraźnie tego unika. Nie wykluczone, że niedługo presja otoczenia ją do tego zmusi i dowiemy się, jakie zdanie na ten temat ma youtuberka. 

  1. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

Źródło: KOZACZEK

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu