Jedz czekoladę, pij kawę i wino, a będziesz żyć bardzo długo. Najnowsze badania, to najlepsza wiadomość od lat

Jedz czekoladę, pij kawę i wino, a będziesz żyć bardzo długo. Najnowsze badania, to najlepsza wiadomość od lat

Dieta jaką stosujemy rzutuje na nasze zdrowie i jakość życia. Odpowiednim odżywianiem można również zapewnić sobie długowieczność. Kluczem do tego jest kilka powszechnie dostępnych produktów.

Dieta to nie tylko kompleksowy plan odżywiania, który przynosi spadek lub podniesienie się wagi ciała. To ogół naszych nawyków związanych z jedzeniem, które na dłuższą metę determinują wiele aspektów naszego życia.

W zależności od tego, co dana osoba lubi jeść najbardziej, lub jakie substancje przyjmuje najczęściej, zależeć będzie stan jej zdrowia, kondycja fizyczna i samopoczucie. Żywność jest również kluczem do unikania bądź ściągania na siebie chorób. Niektóre wytwory spożywcze nie nadają się do długotrwałego i nadmiernego spożycia. Odpowiednio dawkowane, mogą jednak poczynić wiele dobrego. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dieta zapewniająca zdrowie

Jak wykazały, przeprowadzone w Szwecji na próbie 68 tys. kobiet i mężczyzn badania, na długowieczność składa się naprawdę wiele czynników. Badane osoby były między 45. a 83. rokiem życia. Eksperyment wykazał, że spożywając środki przeciwzapalne, powalamy sobie na dłuższe życie. Produkty, które pomogą nam dożyć sędziwego wieku znajdują się w niemal każdym powszechnym dziś produkcie spożywczym. Napotkamy je w owocach, warzywach, chlebie pełnoziarnistym, płatkach śniadaniowych, kawie, herbacie, serze o małej zawartości tłuszczu, oleju rzepakowym, oliwie z oliwek, czekoladzie, a nawet czerwonym winie i piwie. Okazuje się, że stosujące tę dietę osoby mają aż 18 proc. wyższe szanse na dotrwanie do sędziwego wieku.

Długowieczność na wyciągnięcie ręki

Oddalanie od siebie wszelkiego rodzaju zapaleń zmniejsza szanse na zapadnięcie na nowotwory, choroby układu krwionośnego i demencji. Nawet palący papierosy mają wielokrotnie większe szanse na długie życie, jeśli stosują się opisanej diety. - Nawet częściowe przestrzeganie diety przeciwzapalnej może przynieść korzyści zdrowotne - przekonuje autorka badań Joanna Kaluza. Oczywiście nie wolno nadużywać żadnego z produktów, szczególnie alkoholu, gdyż to może prowadzić do poważnych schorzeń, takich jak cukrzyca, zapalenie i rak trzustki czy nawet alkoholizm. Dieta powinna być zbilansowana i zawierać różnorodne produkty. Należy również pamiętać o odpowiednim dobieraniu ilości spożywanego jedzenia. Przestawienie się na dietę bogatą w substancje przeciwzapalne nie oznacza również, że chcąc długo żyć, można prowadzić niezdrowy tryb życia, do woli pić czy palić.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Emeryci nie będą mieć pieniędzy na leki. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Niemal nikt o tym nie wiedział. Oto jak zaczynał Witold Pyrkosz
  3. Przeraźliwy ból, jadłowstręt, wyniszczenie. Lekarze opisują, jak cierpiała Anna Przybylska
źródło: 5mdz.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News