Najpopularniejsze, skuteczne i zdrowe diety. Każdy znajdzie dla siebie taką, na której uda mu się dużo schudnąć

Najpopularniejsze, skuteczne i zdrowe diety. Każdy znajdzie dla siebie taką, na której uda mu się dużo schudnąć Źródło: fshoq.com

Dieta skuteczna i zdrowa. Czy istnieje jedna idealna? Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i uda mu się schudnąć. Oto najmodniejsze diety w tym sezonie, polecane przez dietetyków.

Dieta idealna. Czy istnieje taka? Dietetycy i eksperci od odżywiania od lat prześcigają się w coraz to nowszych i lepszych metodach na zgubienie wagi. Ale czy aby na pewno tylko o to powinno chodzić? Odżywianie to bardzo ważny element naszego życia i z pewnością warto spróbować polecanych diet, chociażby po to, aby spojrzeć z innego punktu widzenia. 

Ranking najmodniejszych diet w tym sezonie

Kryteria brane pod uwagę przy tworzeniu rankingu diet to między innymi: wpływ zdrowotny, jakie są przeciwwskazania, korzyści z niej płynące, łatwość stosowania oraz przede wszystkim jej bezpieczeństwo. Eksperci w tej dziedzinie przeanalizowali ponad 40 diet i z tego powstał ranking. Poniżej znajduje się zestawienie 10 najmodniejszych diet w tym sezonie:

10. Dieta Ornisha - oparta na niskotłuszczowej diecie wegetariańskiej. Spożywa się na niej głównie produkty pochodzenia roślinnego. Jest uboga w tłuszcze oraz białko zwierzęce. Jeśli chodzi o wady, to należy wspomnieć, iż jest dietą niedoborową. Wyklucza wiele składników odżywczych, które mogą być niezbędnego funkcjonowania organizmu ludzkiego. 

9. Dieta nordycka - bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, zatem oparta na rybach i częściowo na mięsie. Ważny element to rośliny strączkowe, korzenne i kapustne. Wymaga ograniczenia spożycia produktów mlecznych

8. Dieta TLC - jej zadaniem jest obniżenie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, jest polecana przede wszystkim osobom z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Wymaga włączenia aktywności fizycznej. 

7. Dieta wolumetryczna -  bardzo dobrze zbilansowana pod względem przyjmowanych wartości odżywczych. Oparta na spożywaniu dużej ilości warzyw oraz owoców.

6. Dieta Kliniki Mayo - bogata w warzywa oraz jaja, jednakże bardzo restrykcyjna - gwarantuje szybkie efekty. 

5. Program Weight Watchers - dieta zakłada, że oprócz dobrze zbilansowanych posiłków, ważne jest też wsparcie emocjonalne grupy i wspólne motywowanie się.

4. Dieta MIND - poprawia funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego. Oparta przede wszystkim na zielonych warzywach i owocach jagodowych, oraz orzechach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

3. Dieta fleksitariańska - oparta na dużych ilościach ryb i warzyw, ale nie wykluczająca mięsa. Idealna dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez mięsa.

2. Dieta DASH - bardzo zdrowa, nakierunkowana na wzmocnienie układu krwionośnego. Oparta na spożywaniu produktów nieprzetworzonych oraz ograniczeniu soli. 

1. Dieta śródziemnomorska - bezpieczna, zdrowa i wspomagająca stopniowe odchudzanie. Spożywa się w niej lokalne produkty, warzywa, owoce, a także duże ilości ziół i oliwy z oliwek. 

Dieta czy zmiana nawyków żywieniowych? Trzeba przekonać się samemu

Wszystkie wymienione diety są na pewno godne uwagi i każdy znajdzie coś dla siebie. Zwłaszcza jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić swój sposób odżywiania, ale nie mają pomysłu jak to zrobić. Należy samemu się przekonać i obserwować swój organizm, czy służy mu taka zmiana. Bo być może wystarczy zmienić prozaiczne nawyki żywieniowe i włączyć więcej aktywności fizycznej. Z pewnością zwiększenie świadomości też bardzo pomoże w tym wypadku.

źródło: Viva

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  2. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  3. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji
  4. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  5. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News