Jak szybko schudnąć? Oto 3 najlepsze diety wszech czasów

Jak szybko schudnąć? Oto 3 najlepsze diety wszech czasów Źródło: unsplash.com/ Brooke Lark

Dieta dzięki której zgubimy niepotrzebne kilogramy bez efektu jojo istnieje. Dietetycy proponują aż trzy. Wybrano je spośród długiego szeregu jadłospisów. Znamy już te najlepsze z najlepszych.

Dieta ostatnio jest nie tylko sposobem odżywiania, ale także stylem życia. Układając swój jadłospis kierujemy się przeróżnymi czynnikami. Niektórzy zwracają uwagę na przykład na kwestie etyczne i decydują się na wegetarianizm czy weganizm. Niezależnie od tego czym się kierujemy można spotkać się z setką przeróżnych diet. Dietetycy prześcigają się w wymyślaniu kolejnych, które pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Po sprawdzeniu większości diet eksperci wytypowali trzy, które dadzą nam rezultaty na zawsze, a nie na chwilę. Podkreślają też, że istotną rolę w drodze do idealnej sylwetki ma także wysiłek fizyczny. Bez niego nie uda nam się osiągnąć wymarzonego celu.

Która dieta najlepsza ?

Dietą, która okazała się być na pierwszym miejscu wśród wszystkich to dieta śródziemnomorska. Jest ona najzdrowszą i najbardziej bezpieczną dietą. W jadłospisie znajdują się głównie świeże owoce, warzywa, a także ryby i inne zdrowe tłuszcze. Jako jedna z nielicznych diet zapewnia wszystkie niezbędne składniki odżywcze i witaminy by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Dieta śródziemnomorska pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała ze względu na zbilansowane posiłki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Druga z polecanych diet to nowość w tym rankingu, czyli dieta DASH. Polega ona na ograniczeniu spożywania przetworzonej żywności, a także soli i cukru. W menu proponowanym przez twórców DASH jest dużo warzyw i owoców, a także ryby i nabiał o niskiej zawartości tłuszczu. Tak jak dieta śródziemnomorska skupia się na zbilansowanych posiłkach. Pierwotnie DASH było zalecane dla osób po leczeniu szpitalnym czy chorobach, ale eksperci zaobserwowali spadek masy ciała u pacjentów, więc dieta zyskała popularność wśród innych osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
2. Córka dostała uwagę od polonistki. Mama była tak zdruzgotana treścią, że opublikowała ją w internecie

Ostatnią, ale równie wspaniałą i dającą rezultaty jest flexitarianizm. Na czym polega ta dieta? Na wyeliminowaniu produktów odzwierzęcych, ale nie tak radykalnie jak w przypadku wegan czy wegetarian. Flexitarianie sporadycznie spożywają mięso, ryby czy nabiał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 tys. złotych za przespanie sześciu godzin. Możesz dostać taką pracę
  2. Michał Szpak wyszedł na scenę i wszyscy zamarli. Obok niego stanęła zjawiskowo piękna kobieta
  3. Chciał zabić swoją żonę i córkę. Teraz jest sparaliżowany
  4. Gołąbki Magdy Gessler w obłędnym sosie. Oto prosty przepis na spektakularny obiad, niebo w gębie
  5. Złe wiadomości na jutro. IMGW pilnie ostrzega Polaków przed niebezpieczeństwem

źródło: party

 

Następny artykuł