Dieta pudełkowa najszybszym sposobem na odchudzanie? Kosztowna moda dla leniwych

Dieta pudełkowa najszybszym sposobem na odchudzanie? Kosztowna moda dla leniwych Źródło: Pixabay

Dieta pudełkowa stała się ogromnym hitem wśród osób próbujących stracić nadprogramowe kilogramy. Jednocześnie pomysł ten wywołuje jednak sporo emocji. Czy warto zainwestować w ten stosunkowo kosztowny sposób na odchudzanie?

Dieta pudełkowa jest bardzo popularna od stosunkowo niedawna. Wcześniej osoby próbujące stracić dodatkowe kilogramy stawiały przede wszystkim na samodzielne przyrządzanie sobie zdrowych, lekkich posiłków. Pomysł indywidualnego cateringu całkowicie odmienił jednak sytuację.

Obecnie dziesiątki firm oferują zamówienie diety pudełkowej, która zostanie rozpisana specjalnie pod klienta. Przede wszystkim wybrać należy rodzaj preferowanych posiłków oraz ich kaloryczność. Często zaznacza się także produkty, których po prostu nie lubimy lub jesteśmy na nie uczuleni. Tych dodatków kucharz będzie ostatecznie unikał. Chodzi przecież bowiem o to, żeby chudnąć, ale robić to z niezmienioną radością jedzenia.

Dieta pudełkowa jest warta swojej ceny?

Ostatecznie pod okiem dietetyka przygotowywane są więc konkretne potrawy, które kurier dowozi codziennie do drzwi klienta. Rodzaj posiłków, ich ilość oraz adres dostawy są wybierane przez osobę korzystającą z cateringowych usług.

Aby dieta dała wymarzony efekt, należy regularnie jeść to, co znajduje się w pudełkach i oczywiście nie podjadać między konkretnymi daniami. Wtedy próba stracenia nadprogramowych kilogramów może całkowicie się nie powieść.

Dlaczego właściwie warto zdecydować się na dietę pudełkową? Wśród jej zalet wylicza się przede wszystkim skuteczność, a także zyskanie czasu, który wcześniej przeznaczało się na kupowanie poszczególnych produktów oraz samodzielne gotowanie. Poza tym dieta jest rozpisywana przez eksperta, więc prawdopodobieństwo jej powodzenia jest niezwykle wysokie. Catering będzie bez wątpienia odpowiadał także tym, którzy po prostu nie lubią lub nie potrafią gotować, a stanie przy garnkach było dla nich przez długi czas prawdziwą udręką.

Wady diety pudełkowej

Główną wadą diety pudełkowej są za to oczywiście koszty, gdyż nie jest to wcale tania przyjemność. Jako że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących podobne usługi, ceny zapewne będą się stawały bardzo konkurencyjne, więc kolejni chętni będą sobie mogli na nie pozwolić.

Wciąż jednak pozostaje kwestia jakości. Nie tak dawno w mediach głośno było o tym, że dieta pudełkowa w wersji polskiej jest raczej mizerną podróbką tego, co otrzymać możemy na Zachodzie. Zanim więc zdecydujemy się na przejście na takową dietę, lepiej dwa razy zastanowić się nad swoim wyborem i zasięgnąć języka u osób, które takowe żywienie już praktykowały.

Źródło: Polki

Następny artykuł