Darmowa dieta od NFZ. Dostaniesz jadłospis i listę zakupów stworzoną dla Ciebie

Darmowa dieta od NFZ. Dostaniesz jadłospis i listę zakupów stworzoną dla Ciebie Źródło: Pixabay

Dieta jest bardzo ważna dla naszego społeczeństwa, w którym coraz więcej ludzi cierpi na nadwagę, a nawet otyłość. O naszą sytuację postanowił zadbać Narodowy Fundusz Zdrowia, który uruchomił darmowy program dla każdego Polaka. Dzięki niemu wszyscy mogą uzyskać swój zdrowy jadłospis.

Dieta staje się coraz ważniejszym elementem życia mieszkańców naszego kraju. Ludzie często sięgają po porady dietetyków, którzy układają im specjalny plan jedzenia na najbliższy czas. Najczęściej ma to służyć utracie kilku kilogramów, jednak czasami pomaga to również ochronie przed różnymi chorobami, między innymi przed nadciśnieniem. Teraz dostęp do podobnych porad będzie jeszcze łatwiejszy niż wcześniej.

Z pewnością skorzysta z niego wielu Polaków, którzy bardzo chcieliby schudnąć, jednak nie stać ich na regularną konsultację ze specjalistą od odżywiania. Na ratunek przychodzi im Narodowy Fundusz Zdrowia, który sprawił, że dieta może na stałe zagościć w życiu każdego mieszkańca naszego kraju.

Dieta staje się coraz łatwiej dostępna

Powstał specjalny program, który może ułożyć dietę przystosowaną do wzrostu, wagi i trybu życia każdego człowieka. Działa on indywidualnie, potrafi również obliczyć wskaźnik BMI. Póki co jedyna forma diety to taka, która nazywana jest DASH. Skierowana ona jest przede wszystkim do tych, którzy chcieliby obniżyć prawdopodobieństwo zachorowania na nadciśnienie. Znajduje się w niej bardzo dużo warzyw i owoców, natomiast stara się ona ograniczyć obecność soli w naszych posiłkach.

Dietę można uzyskać zarówno z, jak i bez rejestracji, jednak bez podania swoich danych możemy liczyć tylko na jadłospis skierowany dla osób, które chcą spożywać 1200 kalorii dziennie. Niedługo pojawić się mają również opcje dla ludzi, którzy mają zapotrzebowanie w wysokości 1500 i 1800 kalorii.

Co ciekawe, dostajemy również możliwość wyboru jednej z trzech diet, dostosowane są do naszych upodobań. Ze strony uruchomionej przez NFZ skorzystać możemy także z urządzeń mobilnych oraz tabletów, co służy usprawnieniu działania aplikacji. Szacuje się, że już od pierwszych dni zebrała ona bardzo dużą popularność, bowiem z diety skorzystało już 25000 osób.

Dieta trafi do każdego Polaka?

Korzystanie z porad systemu ma jednak również swoje minusy. Komputer nie zna się na organizmie ludzkim tak dobrze, jak człowiek, który jest w stanie pomóc indywidualnie każdemu człowiekowi. Dlatego z pewnością nie wszyscy odwrócą się od swoich specjalistów, by zaoszczędzić – często jest tak, że korzystający z usług dietetyka cenią sobie jego podejście do człowieka, które z pewnością jest ogromną zaletą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z pewnością liczba "klientów" systemu będzie w najbliższych dniach rosnąć. Rozpowszechniające się wiadomości o fantastycznym rozwiązaniu zachęciły Polaków do zmiany swoich nawyków żywieniowych, co może przynieść efekt już w najbliższych latach.

  1. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy M jak Miłość. Nasza dziennikarka była wstrząśnięta
  2. Dwa razy sprawdziliśmy, kto jest żoną członka zarządu TVN. Bo za pierwszym razem nie mogliśmy uwierzyć
  3. Trwa pasmo nieszczęść i klęsk Sławomira. Dramat gwiazdora
  4. Rodzice się obawiali. Co wkrótce zmieni się w 500 plus?
  5. Tomasz Kammel cierpi katusze dla Barbary Kurdej-Szatan. Boli od samego patrzenia

źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł