Masz nadwagę? Możesz zapłacić więcej za bilet

Masz nadwagę? Możesz zapłacić więcej za bilet Źródło: .

Dieta już wkrótce będzie potrzebna znacznie większej liczbie osób niż dotychczas? Wszystko na to wskazuje. Pojawiają się coraz głośniejsze przesłanki ku realizacji pomysłu, dotyczącego podziału miejsc w samolotach. Osoby z nadwagą mogą odczuć to na zawartości portfela.

Dieta niekiedy jest wynikiem postanowienia, przekonań, a czasem nawet walki o zdrowie i życie. Jednak dieta w celu oszczędności pieniędzy? Taki scenariusz wydaje się dość nieprawdopodobny, jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce może zacząć być realizowany.

Jak się okazuje, jedna z popularnych linii lotniczych Finnair stwierdziła, że należałoby przeprowadzić obowiązkową kontrolę dotyczącą wagi pasażerów jeszcze przed wejściem na pokład. Każdy, kto choć raz leciał samolotem zdaje sobie sprawę, że osoby otyłe mają duży problem z wąską przestrzenią, przeznaczoną dla pasażerów, zaś dla ich sąsiadów często wiąże się to z dyskomfortem w trakcie lotu. Czy to oznacza, ze czekają nas dodatkowe opłaty dla osób otyłych?

Dieta, żeby nie przepłacać za bilet. Czy to możliwe?

Osoby podróżujące często samolotem zdają sobie sprawę, jak bardzo ograniczoną przestrzeń posiadają samoloty pasażerskie. Wszystko jest tam precyzyjnie wyliczone, łącznie z miejscem dla każdego pasażera. Osoby otyłe mają z tego powodu niekiedy duży problem i czasem dochodzi do sposób o przestrzeń - która w końcu jest dobrem ograniczonym - pomiędzy nimi a ich sąsiadami. Linia Finnair postanowiła ważyć swoich pasażerów przed wejściem na pokład. Czy to początek walki z tym zjawiskiem?

Jak się okazuje - wbrew temu co sądzi się w mediach społecznościowych na ten temat - na chwilę obecną ważenie ma nieco inny cel. Otóż pomiary wagi dokonane będą w celu odpowiedniego rozłożenia ciężaru po obu stronach samolotu. Badania bowiem wykazują, że przez nieodpowiedni rozkład ciężaru samoloty spalają więcej paliwa niż powinny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób twierdzi, że takie działanie nie powinno mieć miejsca i może to być krępujące dla tych pasażerów, którzy mają duży problem ze swoją wagą. Niektórzy posuwają się nawet do stwierdzenia, ze jest to pierwszy krok by podwyższyć opłaty za przelot dla osób ważących powyżej przeciętnej, lub wprowadzenia opłaty nie za miejsce a za zajmowaną przestrzeń we wnętrzu samolotu. Linia zapewnia jednak, że wszystko będzie przeprowadzone w odpowiednich warunkach, a celem jest jedynie oszczędność.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kim jest partner Magdy Gessler? Ukochany restauratorki mieszka aż 7 tysięcy km stąd
  2. Krystyna Wodecka mimo wielu plotek była największą miłością Zbyszka Wodeckiego
  3. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o programie "Nasz nowy dom"
  4. To będzie przełom ws. strajku nauczycieli? Agata Duda wzięła sprawy w swoje ręce
  5. Szczęka opada do samej ziemi. Zdjęcie wyzwolonej z ubrań pupy Małgorzaty Rozenek skomentował jej mąż
  6. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku

źródło: Wiedzoholik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News