O dramacie Agnieszki mówią wszyscy. Nikt jej nie szanował, bo była otyła

O dramacie Agnieszki mówią wszyscy. Nikt jej nie szanował, bo była otyła Źródło: Pixabay.com/cocoparisienne/Zdjęcie podglądowe

Dieta i pogoń za idealnym wyglądem dla wielu osób jest sensem życia. Inni, jak Agnieszka, nie przejmują się swoją wagą aż tak bardzo. Społeczeństwo jest dla takich osób bezlitosne. To, co przeżyła ta kobieta, jest bardzo poruszające. Takie rzeczy nigdy nie powinny mieć miejsca.

Dieta bez wątpienia ma wpływ na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Czasami jednak samo kontrolowanie swojego jadłospisu nie wystarcza, a nadwaga czy otyłość są skutkiem choroby. Mało kto jednak przejmuje się powodem zbędnych kilogramów. Większość ludzi od razu ma wyrobioną opinię na temat puszystych. Doskonale wie o tym Agnieszka, która zdecydowała się opowiedzieć swoją smutną historię.

Agnieszka przeżyła ciężkie chwile z powodu otyłości. Ludzie byli dla niej bezlitośni

Agnieszka Czerwińska może być niektórym znana jako autorka książki "Śmierć grubej Berty". Pisarka w pewnym momencie swojego życia ważyła 130 kilogramów. Ma z tego okresu bardzo złe wspomnienia, które zostaną z nią do końca życia. 

Inni ludzie, nawet przechodnie, nie mieli żadnych skrupułów w ocenianiu kobiety. Wymyślali bardzo różne sposoby na to, jak jej dopiec. Jedną z uwag odebrała szczególnie boleśnie.

- Kiedy ktoś napisał, że tacy jak ja powinni iść do komór gazowych w Auschwitz. Albo lekarz, który powiedział, że nigdy nie będę mieć dzieci, tylko dlatego, że jestem otyła - wspomina.

Podobnych uwag było o wiele więcej. Nikogo nie interesowało, jaką jest osobą czy co osiągnęła - dla zdecydowanej większości była po prostu grubą babą. Nawet w pracy Agnieszka była pogardzana przez szczuplejszych współpracowników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dieta i ćwiczenia pomogły Agnieszce w walce z otyłością, ale złe wspomnienia zostaną z nią na zawsze

Zanim Agnieszka założyła własną firmę, pracowała w tak zwanej budżetówce. Nawet tam była oceniania głównie przez pryzmat swojej wagi

- Nie chcę mówić, jaka to branża. Ale do dziś pamiętam, jak źle byłam tam traktowana tylko dlatego, że byłam otyła. Wszyscy szli na przerwę, każdy wtedy jadł, to normalne. Tylko ja słyszałam od szefa: a ty znowu jesz? - opowiada.

Przypadek pisarki nie jest odosobniony. Przeprowadzono wiele badań, które pokazują, że ludzie otyli są gorzej postrzegani niż ci szczupli. Badacze udowodnili także, że osoby z nadwaga zarabiają mniej od innych. Niektórzy naukowcy wprost mówią o dyskryminacji ze względu na wagę.

Agnieszka jednak zdecydowała się zmienić swoje życie. Dieta i ćwiczenia pomogły jej zrzucić kilka kilogramów, a dziś prezentuje się zjawiskowo. Ludzie zaczęli ją inaczej traktować, jednak ona nigdy nie zapomni, jak okrutni potrafią być.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Violetta Villas często klęczała na gwoździach w swojej garderobie. Kontrowersyjne zwyczaje divy
  2. Czy Anna Jantar chciała, żeby Natalia Kukulska zajęła się muzyką? Jej wypowiedź jest szczera do bólu
  3. Tego widoku długo nie zapomnicie. Zdjęcia Marty Kaczyńskiej w bikini sprzed lat rozgrzeją was do czerwoności
  4. Ostatni raz widzieliśmy Sławomira? Jego żona publicznie oświadczyła, że go zamorduje, jak wrócą do domu, nagranie w sieci
  5. Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Widok wartej kilka milionów willi powali was na kolana (FOTO)
  6. Królikowski i Baron spotkali się na siłowni. Były chłopak Wieniawy nie przebierał w słowach

Źródło: TVN 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News