Jako dwulatek wypalał 40 sztuk dziennie. Po kilku latach wpadł w kolejny nałóg

Jako dwulatek wypalał 40 sztuk dziennie. Po kilku latach wpadł w kolejny nałóg Źródło: youtube.com/ On Demand News

Dieta Aldiego Rizala od najmłodszych lat zawierała jeden, dość szkodliwy nałóg. Świat, który poznał jego zamiłowanie do papierosów, został zaskoczony - mały Azjata przestał palić. Miejsce fajek zastąpiło jednak coś innego i równie szkodliwego.

Dieta dla wielu jest tematem budzącym ogromne emocje. Podobnie dla rodziców Aldiego Rizala, którzy od drugiego roku życia pozwalali malcowi na pochłanianie 40 papierosów dziennie. Chłopiec po trzech latach pozbył się swojego uzależnienia, ale zastąpił je drugim. Jeśli tak dalej pójdzie, jego organizm może być w tragicznym stanie. Rząd robi wszystko, aby pomóc dziecku w powrocie do formy.

Dieta Aldiego Rizala pod kontrolą rządu. Dziecko ma nowe uzależnienie

Rizal po swojego pierwszego papierosa sięgnął w wieku dwóch lat. Według wspomnień matki zaczęło się od podbierania jej wyrobów tytoniowych, ale malec już niebawem sam wypalał dwie paczki dziennie. Wtedy problemem opiekuńczym rodziców zajął się indonezyjski rząd, który przeprowadził terapię rzucania nałogu. Po trzech latach się udało, ale to wcale nie skończyło problemów rodzinnych. Pięciolatek, aby załagodzić stres po rozstaniu z papierosami, zaczął pochłaniać wprost nieprawdopodobne ilości jedzenia.

Zdrowie dziecka jest więc nadal zagrożone. Rizal, który przy swoim wzroście powinien ważyć maksymalnie 17 kilogramów, osiągnął wymiary o 7 kg za duże. Matka chłopca jest przerażona i jeszcze raz zwróciła się do rządu o pomoc.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziecko ma problemy z odstawieniem palenia

Indonezyjski rząd jeszcze raz zajął się sprawą chłopca, a samego malucha zaczęli odwiedzać dietetycy. Rodzina chłopca jest pod obserwacją służb, które sprawdzają, czy malec nie wraca do palenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Wszyscy są ranni. Napływają straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości

Sama matka chłopca mówi, że walka z nałogiem jest bardzo ciężka, ponieważ ludzie zaczepiają jej syna na ulicy i oferują swoje papierosy. Dziecko odmawia, ale potem wraca do domu i zajada swój stres.

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS masowo ZABIERA zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zobaczyłeś plastikową butelkę przy kole samochodu? Uważaj, niebezpieczeństwo nadciąga
  4. Justyna Kowalczyk właśnie przestała ukrywać partnera, wielka tajemnica wyszła na jaw. Wielu ludziom opadnie szczęka na widok miłości jej życia
  5. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutny fakt z jej życia

źródło: SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News