Rodzice zdecydowali, że ich małe dziecko przejdzie na wegańską dietę. Aż trudno uwierzyć, ile ważyło w dniu śmierci

Rodzice zdecydowali, że ich małe dziecko przejdzie na wegańską dietę. Aż trudno uwierzyć, ile ważyło w dniu śmierci Źródło: unsplash

Dieta wegańska dla noworodka? Rodzice postanowili, że ich maleńkie dziecko przejdzie na dietę wegańską. Niestety maluszek nie żyje. Ciężko uwierzyć ile ważył w dniu śmierci.

Dieta na pierwszym etapie rozwoju dziecka ma znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Po odstawieniu niemowlaka od mleka matki, jego jadłospis powinien być bogaty w pokarmy, które dostarczą mu odpowiednich witamin i minerałów.

Dieta wegańska dla dziecka?

Po długotrwałych badaniach lekarze i dietetycy w końcu są zgodni co do tego, że dieta wegańska ma pozytywny wpływ na zdrowie ludzi, jednak, żeby przynosiła oczekiwane rezultaty, musi być dobrze zbilansowana. Nie wystarczy zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego, by cieszyć się dobrym zdrowiem. 

Bogactwo witamin i minerałów znajdujących się w owocach i warzywach sprawia, że do organizmu dostarczane są wszystkie niezbędne do funkcjonowania składniki. W przypadku wprowadzenia diety wegańskiej dla dzieci, muszą się one znajdować pod opieką lekarza lub dietetyka, który na pierwszym etapie życia ułoży odpowiednią dietę, tak aby nie wydarzyła się tragedia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Czy dieta wegańska doprowadziła do śmierci maluszka?

Sheila i Ryan O’Leary mieli troje dzieci, które tak, jak rodzice jadło zgodnie z dietą wegańską. Sposób odżywiania, który wydawał się być odpowiedni dla dorosłych, nie przysłużył się ich dzieciom. Najmłodsze z nich zmarło w wieku 18 miesięcy. 

27 września przed snem Sheila zauważyła, że jej najmłodsze dziecko ma płytki oddech, zbagatelizowała jednak objawy i położyła się spać. Nad ranem zauważyła, że jej syn już nie oddycha. 

Chłopczyk, który umarł z powodu niedożywienia i odwodnienia, ważył zaledwie 7 kg. Przeciętnie, dzieci w tym wieku ważą około pięciu kilogramów więcej. Pozostałe dzieci państwa O’Leary, które także były na wegańskiej diecie, cierpiały na niedożywienie. Dziś są pod opieką służb, podczas gdy ich rodzice przebywają w areszcie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Rodzicom został postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci i zaniedbania dzieci. Jeżeli chcą przed rozprawą sądową opuścić areszt, zmuszeni są zapłacić kaucję w wysokości 250 tys. dolarów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

źródło: tvpinfo

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News