Ta dieta w zastraszającym tempie podbija świat. Uczyni cuda nie tylko twojej sylwetce, ale także planecie

Ta dieta w zastraszającym tempie podbija świat. Uczyni cuda nie tylko twojej sylwetce, ale także planecie Źródło: pixabay/Trang Doan

Dieta jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wiele osób stosuje je, aby poprawić swoją sylwetkę. Okazało się, że istnieje szczególny typ diety, która ucieszy wszystkich ekologów.

Dieta może nie tylko wpływać na nasze zdrowie, ale także na stan naszej planety. Od dawna wiedzą o tym weganie i wegetarianie, którzy decydują się na swoją dietę, ze względu na cierpienie zwierząt. Od niedawna popularna staje się dieta, która nazywana jest dietą niskoemisyjną.

Dieta niskoemisyjna może pomóc uratować planetę

Wiele osób tego nie wie, ale na efekt cieplarniany wpływ ma również produkcja żywności. Obecne technologie produkcyjne mają ogromny wpływ na emisję gazów cieplarnianych do atmosfery naszej planety. Z przetwarzania produktów spożywczych powstaje dwutlenek węgla, natomiast metan produkują zwierzęta hodowlane takie jak krowy, kozy czy owce. Ponadto wiele metod rolniczych przyczynia się do produkcji azotu. W USA aż 22% emisji pochodzi z branży spożywczej - w głównej mierze przez produkcję wołowiny oraz nabiału.

Dieta niskoemisyjna zakłada rezygnację lub przynajmniej redukcję o 25% spożycia wołowiny i nabiału. Szczególnie szkodliwa dla środowiska jest produkcja mięsa, dlatego, że dużo kosztuje produkcja paszy, oraz wysoka waga takich zwierząt, przez co ich transport jest niezwykle kosztowny.

Od czego zacząć dietę niskoemisyjną? Eksperci radzą

Nie trzeba od razu całkowicie rezygnować z wołowiny w naszej diecie. Możemy do tego dochodzić małymi krokami. Na początek możemy zrezygnować z owoców tropikalnych, na rzecz produktów lokalnych - ze względu na koszta transportu. Warto inwestować w produkty sezonowe, bo one nie są importowane z dalekich regionów i nie są hodowane w szklarniach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto inwestować w produkty od lokalnych rolników. Nie tylko wspieramy naszą okoliczną gospodarkę, ale pomagamy środowisku, bo znikają koszty transportu towaru. Ponadto możemy zerkać na etykiety przetworów, które informują o ich pochodzeniu.

Co więcej, kiedy jemy "na mieście" nie warto brać pudełek "na wynos". Dużo mniejszą szkodę zrobi zmarnowanie biodegradowalnej żywności niż kupowanie plastikowych lub tekturowych pudełek do przeniesienia jedzenia do domu. Wystarczy zacząć od małych kroków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka ukrywała to przed całą Polską. Aż trudno uwierzyć, że NIKT nie zwrócił na to uwagi. Opadną wam szczęki z niedowierzania!
  2. Danuta Wałęsa w dniu ślubu z Lechem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Nowotwór zniszczył wygląd 11-latka. Odbiera mowę, jak był wyszydzany w szkolę, dał wszystkim nauczkę
  4. Myśleliście, że czerwone włosy to kicz? Wiśniewski zrobił sobie taką fryzurę, że oczy wam wyjdą z orbit (FOTO)
  5. Nieziemska emerytura. Skromna gwiazda "Świata według Kiepskich" wbiła Rodowicz w ziemię
  6. Dzieci Roberta Janowskiego zapamiętają te słowa do końca życia. Najpiękniejsze możliwe ojcowskie wyznanie muzyka
  7. Znajomi Jakuba A. przerywają milczenie. Opowiedzieli jaki był prywatnie   
     

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News