Popularny produkt do jedzenia zawiera wiele szkodliwych związków. Lepiej od razu wyeliminować go ze swojej diety

Popularny produkt do jedzenia zawiera wiele szkodliwych związków. Lepiej od razu wyeliminować go ze swojej diety Źródło: Flickr/TheeErin

Jeśli nasza dieta jest bogata w ten popularny produkt, powinniśmy go jak najszybciej wyeliminować. Okazuje się, że ma w sobie wiele niebezpiecznych substancji.

Taka dieta może poważnie nam zaszkodzić. Pewien popularny produkt, uznawany powszechnie za zdrowy, okazał się śmiertelną trucizną, w której znaleziono duże stężenie groźnych dla naszego zdrowia substancji. 

Dieta bez tego produktu zmniejsza ryzyko zachorowania na poważne choroby

Fundacja Konsumentów i Program FoodRentgen opublikowały raport z badania, w którym wykazali, że kilka dostępnych w supermarketach kasz gryczanych popularnych producentów, zawiera glifosat (6 na 10 kasz). Ponadto 4 z nich miały jego tak wysokie stężenie, że nie powinny w ogóle znaleźć się na półkach sklepowych.

Wyniki badań zostały przekazane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który ma niezwłocznie przeprowadzić badania.

- Ten potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia herbicyd nie jest wykrywalny w standardowych testach. Wymaga zamówienia osobnej analizy, dlatego producent zamawiający kaszę u rolnika może nie wiedzieć, że występują w niej przekroczenia. O to, żeby towar spełniał wszystkie krytyczne wymagania, dbać powinien kierownik do spraw jakości. Jeśli firma ma jednego dostawcę, to jest to dość łatwe do skontrolowania. Sprawa staje się trudniejsza, kiedy dostawców jest wielu albo kiedy są oni bardziej „przypadkowi” - mówił Artur Miszczak, ekspert od badania bezpieczeństwa żywności.

Środek jest powszechnie używany w rolnictwie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Glisofat służy do zwalczania chwastów. Spożyty sieje spustoszenie w organizmie, może zakłócać pracę gruczołów dokrewnych, niszczyć florę jelitową w organizmie oraz być powodem bezpłodności. Według naukowców, może powodować również uszkodzenia płodu, wiadomo, że powodował wrodzone wady u zwierzęcych embrionów.

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe
2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

W ciągu roku sprzedawanych jest nawet milion ton glifosatu. W Ameryce Południowej wiele pól uprawnych w pobliżu gospodarstw jest pryskanych tym popularnym herbicydem. Od ośmiu lat w tych okolicach odnotowuje się coraz więcej przypadków wad rozwojowych u nowo narodzonych dzieci. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
  2. Beata Tyszkiewicz zabrała głos ws. "Tańca z gwiazdami". Zdradziła tajemnicę dzisiejszego finału
  3. Przenigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek! Można ją wykorzystać w niezwykły sposób, efekt powala
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe  
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News