Niewiarygodne, jak się zmienił najgrubszy człowiek świata. Schudł 330 kilogramów, nie przypomina dawnego siebie

Niewiarygodne, jak się zmienił najgrubszy człowiek świata. Schudł 330 kilogramów, nie przypomina dawnego siebie Źródło: .

Gdyby nie dieta, mężczyzna mógłby już dawno nie żyć. Jego waga powoli go zabijała. Obciążała narządy, katastrofalnie wpływała na jego zdrowie. Psychicznie z 35-latkiem również nie było najlepiej. Postanowił coś z tym zrobić.

Dieta pomogła mu "wrócić do żywych" i zawalczyć o zdrowie. Niesamowite, że jego zacięcie pomogło mu zrzucić aż 330 kg. Dziś wygląda zupełnie inaczej.

Pomogła nie tylko dieta, w jego przypadku operacja była kluczowa

35-letni Juan Pedro Franco w 2017 roku został ogłoszony najgrubszym człowiekiem na świecie. W najbardziej krytycznym momencie ważył 595 kg. Meksykanin wspomina, że od zawsze był "przy kości" - po skończeniu 6. urodzin ważył ok. 60 kg. Najbardziej przytył, kiedy w wieku 11 lat uczestniczył w wypadku samochodowym, a długa rekonwalescencja wymagała od niego leżenia w łóżku i ograniczenia ruchów. Tył i tył, trafił do księgi rekordów Guinnessa, aż w końcu powiedział "stop". Nie chciał być już zależny od wszystkich, kiedy mógł tylko leżeć i jeść. Nie mógł nawet chodzić, załatwić się, wykąpać czy pójść na spacer. Przebywał ciągle w czterech ścianach.

Zdecydował się na konsultacje u najlepszych specjalistów. Wymagał nie tylko operacji, która zmniejszyła jego żołądek, ale również musiał diametralnie zmienić swój sposób odżywania i przestać być na bakier z aktywnością fizyczną. Dzięki takim działaniom odciążył wszystkie narządy, zapanował nad cukrzycą i nadciśnieniem. W ciągu 3 lat schudł aż 330 kg, w tym momencie waży ok. 260 kg. Jego otyłość znacznie się zmniejszyła, jednak jest świadomy, że nadal musi nad sobą pracować.

Mężczyzna odczuwa pozytywne skutki przemiany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Po prostu to że możesz unieść ręce do góry, codziennie wstać z łóżka sięgnąć po szklankę wody, pójść do łazienki wykąpać się. Woda to życie, wszystko to życie. Czuję się bardzo dobrze. To fantastyczne że mogę się więcej ruszać i być bardziej samowystarczalny - opowiada podekscytowany mężczyzna.

Dzisiaj grzeje: 1. A jednak! Justyna Żyła wychodzi za mąż, wiadomo, kto będzie jej przyszłym mężem
2. Dziewczynka znalazła ukrytą w sklepie kopertę. Gdy pokazała ją mamie, ta aż wstrzymała oddech

To nie koniec jego operacji, bowiem utrata tylu kilogramów wiąże się również z usunięciem nadmiaru skóry. Jej ogromne płaty także w pewien sposób utrudniają mu funkcjonowanie.

Fot. facebook.com/Juan Pedro Franco

Najlepsze newsy dnia:

  1. Powoduje więcej zgonów niż wypadki drogowe. Rośnie liczba zachorowań
  2. Przełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursu
  3. Kinga Duda migiem ulotniła się za granicę. Właśnie wyciekł pilnie strzeżony powód, prezydent nie mógł dłużej milczeć
  4. Tragedia, smutek i płacz. Nie żyje uwielbiana aktorka z serialu na TVP, widzowie ją kochali
  5. Przepis na hitowe ciasto z czasów PRL-u wymaga tylko 3 składników. Lekkie i pyszne przypomina błogie dzieciństwo
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Newsner

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News