Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie metody 80/20. Jest lepsza niż zwykła dieta, dzięki niej mają idealne kształty

Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie metody 80/20. Jest lepsza niż zwykła dieta, dzięki niej mają idealne kształty Źródło: unsplash.com/Louis Hansel

Dieta wielu kojarzy się w rygorystycznymi przepisami, działaniem według schematu i nużącym jadłospisem. Nie trzeba jeść sałatek i kurczaka, by być fit - kobiety kierują się teraz metodą 80/20.

Dieta opierająca się na skutecznej metodzie 80/20 to szybki sposób, by zrzucić oponkę i pozbyć się uciążliwych boczków. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek od dietetyków, by zacząć życie na nowo.

Dieta powinna być prosta i przyjemna

Kobiety masowo chodzą do dietetyków i na siłownię, byle tylko cieszyć się zdrowiem i piękną, wyćwiczoną sylwetką. Niektóre panie jednak przesadzają i jedzą wiele wysokokalorycznych i przetworzonych potraw z nadzieją, że potem wszystko spalą na siłowni. Popełniają ogromny błąd. W pogoni za figurą wiele z nich decyduje się na wprowadzenie do swojego życia zasady 80/20. Na czym polega?

Słynna zasada 80/20 bazuje na tym, że ćwiczenia to 20% sukcesu, a właściwa dieta stanowi aż 80%. Warto więc ograniczyć wysiłek fizyczny do 3 razy w tygodniu, a skupić się na tym, co tak właściwie trafia na nasze talerze. Dietetycy bazują na kilku ważnych wskazówkach. Przede wszystkim należy zrezygnować z kupowania gotowych dań w pudełkach i kartonach. To źródło szkodliwych cukrów i konserwantów, nie powinniśmy jeść chemicznej bomby, jeśli chcemy mieć idealną figurę.

Co radzą dietetycy? To cenne wskazówki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zamiast warzyw w puszkach, warto kupować świeże. Materiał, w którym znajduje się jedzenie, z czasem zaczyna uwalniać szkodliwe metale ciężkie. Mrożone gotowe posiłki również usuwamy ze swojego jadłospisu, dietetycy polecają kupować natomiast mrożone owoce i warzywa bez żadnych dodatków. Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez mięsa, powinny wybierać produkt z hodowli ekologicznej i certyfikowanej. Nie ryzykujemy spożywania antybiotyków i hormonów.

Dzisiaj grzeje: 1. Małgorzata Rozenek już nie ukrywa BRATA. Pokazała zabójczo przystojnego mężczyznę, zostanie gwiazdą?
2. Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii

Orzechy, soczewica czy fasolka powinna na stałe zagościć w menu. Nie powinniśmy rezygnować z roślinnych źródeł białka. Owocowe lub owocowo-warzywne koktajle to coś, od czego powinniśmy zaczynać każdy dzień. Warto zainwestować w blender. Wszystkie posiłki przygotowujemy oczywiście samodzielnie, a czytanie etykiet powinno szybko stać się naszym nawykiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki
  3. Godlewska nie ma litości, nagrała kolejną kolędę. Tym razem jej strój przyćmił nawet umiejętności wokalne
  4. Przez 20 lat zbierał drobniaki, uzbierał ogromną sumę. Wiadomo, co za nie kupił, szczęka opada
  5. Kuba Wojewódzki ujawnił nieznany fakt z życia Anny Przybylskiej. Pokazał, jaka była naprawdę

Źródło: Papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News