Wielu stosuje tę popularną dietę, a lekarze biją na alarm. Jest bardzo ryzykowna dla zdrowia mózgu

Wielu stosuje tę popularną dietę, a lekarze biją na alarm. Jest bardzo ryzykowna dla zdrowia mózgu Źródło: unsplash/Dan_Gold/

Kolejna dieta podbija serca coraz większej rzeczy osób i tym samym martwi lekarzy. Zdaniem medyków, stosowanie jej jest niebezpieczne dla naszego zdrowia, a niekiedy nawet życia. Najbardziej narażony jest mózg.

Dieta, która od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularna, może być dla nas niebezpieczna? Naukowcy, którzy przeprowadzili badania, nie mają w tej kwestii wątpliwości i ujawniają, w jakim znajdujemy się zagrożeniu przy jej stosowaniu. Przekazywane informacje mogą być bardzo niepokojące nie tylko dla setek, ale nawet i tysięcy osób. 

Popularna dieta martwi lekarzy. Jest bardzo ryzykowna dla zdrowia mózgu 

Od kilkunastu dobrych miesięcy, niezwykle "modne" stało się przechodzenie na wegetarianizm i weganizm. Dieta bezmięsna cieszy się coraz większym uznaniem, a powody, dla których niektórzy się na nią decydują, są naprawdę różne. Przyczyny ideologiczne, zdrowotne, czy zwyczajne podążanie za trendami - wyliczać można bez końca, jednak niemalże w każdym przypadku, wpływ na organizm jest ten sam. 

Brytyjscy naukowcy postanowili przeprowadzić badania, które miały na celu wyjawić, czy stosowanie diety bezmięsnej jest dla nas korzystne. Wyniki okazały się bardzo szokujące, bowiem wynikało z nich, że osoby, które rezygnują z jedzenia mięsa są bardziej narażone na wystąpienie udaru mózgu. Uwzględniając styl życia i cechy demograficzne lekarze ustalili, że ryzyko wzrasta o 20 %. 

- Może to wynikać z niedoborów żywieniowych typowych dla osób, które nie jedzą mięsa, takich jak zbyt niski poziom witaminy B12, witaminy D, aminokwasów i kwasów tłuszczowych - tłumaczy współautorka badania Tammy Tong, epidemiolog żywieniowa z Uniwersytetu w Oksfordzie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lekarze dociekają korzystnych stron diety 

Badacze podtrzymują, że odpowiednio przeprowadzona dieta wegetariańska i wegańska może nieść za sobą również korzyści, jednak by do tego doszło, spożywane posiłki muszą być wnikliwie dobrane pod kątem witamin i mikroelementów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarz ujawnia wstrząsające szczegóły gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

2. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok

Tong wyjaśnia, że odpowiednio zbilansowana dieta bezmięsna, która nie przyczyni się do licznych niedoborów w naszym organizmie, może być dla nas zdrowa. Niektóre badania, przeprowadzone przez innych naukowców wykazały również, że niski poziom cholesterolu na weganizmie i wegetarianizmie, w czasie, gdy zwiększa ryzyko udaru mózgu, chroni przed chorobami serca. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Jurek Owsiak w żałobie. Nie żyje bardzo bliska mu osoba. Opublikował rozdzierający serce wpis
  3. Tomek adoptował psa, później zapadł w śpiączkę. Niebywała reakcja, gdy przyprowadzili zwierzaka do jego łóżka
  4. Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najgorszymi mężami. Unikaj ich jak ognia, jeżeli nie chcesz cierpieć
  5. Wiadomo, jak umierała Kristina z Gorzowa. Nowe fakty o jej mordercy przerażają

Źródło: tvp info 

Następny artykuł