Dieta ketogeniczna. Możesz jeść najtłustsze rzeczy w dowolnych ilościach i będziesz chudł w oczach

Dieta ketogeniczna. Możesz jeść najtłustsze rzeczy w dowolnych ilościach i będziesz chudł w oczach Źródło: unspash.com/Loija Nguyen

Dieta ketogeniczna (ketonowa/niskowęglowodanowa) jest ostatnimi czasy bardzo chwalona przez wiele osób. Efekty jej stosowania są zaskakujące szybkie, a samo menu wydaje się wyjątkowo atrakcyjne. Ten jadłospis sprawia, ze wogóle nie odczuwa się głodu, a zbędne kilogramy znikają.

Dieta najczęściej kojarzona jest ze spożywaniem samych zdrowych produktów, głównie warzyw i owoców, a do tego z ciągłym poczuciem niedosytu. Ten sposób odchudzania jest jednak zupełnie inny. Według tego menu można, a nawet trzeba, spożywać bardzo tłuste potrawy. Dzięki temu organizm zostanie wprowadzony w specjalny stan szybkiego spalania tkanki tłuszczowej.

Dieta ketonowa robi prawdziwą furorę. Pozwala jeść pyszne dania

Jajecznica na boczku czy mięso wołowe ociekające tłuszczem raczej nikomu nie kojarzy się z odchudzaniem. Nic dziwnego, że dieta ketonowa, która zaleca właśnie takie specjały, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Polega ona na tym, aby niemal całkowicie wyeliminować węglowodany, a energię czerpać w 90% z tłuszczu. Pozostałymi 10% składników odżywczych powinno być białko.

Spożywanie jedynie pożywienia wysokotłuszczowego ma wprowadzić organizm w stan ketozy. Oznacza to, że organizm zacznie pobierać energię nie z cukru, czyli węglowodanów, a z tłuszczu zgromadzonego w organizmie. Taka metoda pozwala na szybką utratę wagi, jednak dietetycy ostrzegają przed negatywnymi efektami tej metody. Według nich ma kilka poważnych wad, a w niektórych przypadkach może być nawet niebezpieczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dietetycy ostrzegają: dieta ketogeniczna nie zawsze jest dobra

Szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów to marzenie wielu osób, a dieta ketogeniczna wydaje się idealnym rozwiązaniem. Specjaliści od żywienia jednak mają wiele wątpliwości. Według nich menu oparte głównie na produktach bogatych w tłuszcz przy niemal całkowitej rezygnacji z owoców, warzyw czy składników pełnoziarnistych może mieć fatalne konsekwencje dla zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Długotrwałe żywienie się w taki sposób może doprowadzić do niedoboru ważnych witamin i mikroelementów, a do tego poczucia ogólnego osłabienia. Po pewnym czasie mogą wystąpić problemy ze snem, zaburzenia apatytu czy zaparcia. Wtedy należy rezygnować z dalszego stosowania dotychczasowego menu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: Gazeta PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News