Specjaliści ostrzegają przed popularną dietą. Doprowadza do trwałych i poważnych zniszczeń w organizmie

Specjaliści ostrzegają przed popularną dietą. Doprowadza do trwałych i poważnych zniszczeń w organizmie Źródło: Pxhere/ CC0 Public Domain

Źle dobrana dieta może spowodować więcej szkody niż pożytku. Specjaliści postanowili zaalarmować w sprawie jednej z najbardziej popularnych kuracji odchudzających wśród młodych osób. Nieumiejętnie stosowana może prowadzić do poważnych zniszczeń w organizmie.

Popularna dieta może doprowadzić do poważnych i nieodwracalnych zmian w organizmie. Specjaliści ostrzegają przed złą kuracją odchudzającą, która może wyrządzić nam wiele szkód. Przed zmianą nawyków żywieniowych najlepiej skonsultować się z dietetykiem, który dobierze odpowiednie produkty, dostosowane do potrzeb naszego organizmu. 

Dieta jednoskładnikowa staje się coraz bardziej popularna

Wiele osób, które chcą schudnąć szuka porad w internecie. Często, gdy chcą uzyskać szybkie rezultaty, stosują dietę, która w niszczący sposób wpływa na ich organizm. Jedną z coraz bardziej popularnych diet wśród internautów staje się monodieta. Specjaliści zalecają jednak ostrożność i mówią o poważnych konsekwencjach jej stosowania. 

Monodieta polega na spożywaniu zazwyczaj jednego produktu, który ma właściwości odchudzające. Osoby, które chcą szybko schudnąć, często wybierają grejpfruta, którego spożywają przez cały dzień w różnej postaci. Owoc jest zalecany w większości kuracji odchudzających, jednak ciągłe jedzenie tylko jednego produktu mija się z celem. Grejpfrut reguluje poziom cukru we krwi i przyspiesza pracę metabolizmu, jednak każdy organizm potrzebuje zróżnicowanej i zbilansowanej diety, opartej na różnych składnikach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób zakłada, że jedzenie wyłącznie tego cytrusa pozwoli im w szybki i łatwy sposób zgubić zbędne kilogramy. Niestety każdy produkt, nawet bardzo zdrowy, pozwala dostarczyć naszemu organizmowi cennych właściwości jedynie, jeżeli stosujemy go w odpowiednich proporcjach. Nadmiar może spowodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Krzysztof Jackowski ma fatalne wieści dla milionów Polaków. Lepiej się przygotujcie na koszmarną zimę, tak źle jeszcze nie było

Monodieta w swoim założeniu wyklucza wiele produktów, dlatego nawet jej krótkie stosowanie może skutkować niedoborem substancji odżywczych takich jak białka czy tłuszcze. Nie należy zatem stosować diety jednoskładnikowej dłużej niż przez dwa tygodnie. Najlepiej jednak zawsze przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej skonsultować się z lekarzem bądź dietetykiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Listonosz porzuci przesyłkę. ZAPŁACISZ Ty, a grozi nawet sąd
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Marcin i Monika wyszli z własnego wesela. Powód jest niebywały
  4. Matka z ojczymem zgotowali piekło synom. Gwałcili ich, bili, celowo wywoływali wymioty; podano nowe informacje o bulwersującej sprawie
  5. Tadeusz Rydzyk w końcu wyznał całą prawdę o autach od bezdomnego! Wiele osób będzie bardzo zaskoczonych

źródło: Interia

Następny artykuł