Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana

Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana Źródło: YouTube.com/trenertv

Dieta złożona z ziemniaków potrafi przynieść rewelacyjne rezultaty? Utarło się przekonanie, że ziemniaki tuczą, jednak na świecie znajduje się coraz więcej zwolenników teorii mówiącej o tym, że mogą pomóc w zrzuceniu kilogramów. Wystarczy zaledwie kilka dni, aby odczuć rezultaty.

Dieta przed wakacjami jest dla wielu Polaków priorytetem. Każdy chce wyglądać dobrze na plaży i cieszyć się wysportowaną, szczupłą i opaloną sylwetką. Jak się okazuje w walce z dodatkowymi kilogramami, może pomóc dieta ziemniaczana. Coraz więcej osób przekonuje, że kartofle wcale nie tuczą, a ich jedzenie przynosi zadziwiająco dobre rezultaty. Wystarczy zaledwie pięć dni, aby poczuć się lepiej i zdrowiej.

Dieta ziemniaczana zyskuje zwolenników. Zadziwiające rezultaty 

Wielkim zwolennikiem stosowania diety złożonej z bulw ziemniaka jest chociażby pisarz Tim Steele, który w swojej książce „Potato Hack: Weight Loss Simplified" zaprezentował, jak doszedł do upragnionej wagi, opierając system swojego żywienia wyłącznie na kartoflach. Jeśli wierzyć autorowi " ziemniaki są najlepszą dietetyczną pigułką, jaką kiedykolwiek wymyślono”. Autor w swoim dziele zaprezentował siedem podpunktów tego, co powinniśmy robić, aby osiągnąć zamierzony rezultat zrzucenia wagi.

1) Należy jeść tylko zwykłe, ugotowane ziemniaki przez trzy do pięciu dni.

2) Dziennie zjada się 0,9–2,3 kg ziemniaków.

3) Ziemniaki spożywa się bez żadnych dodatków, w tym przypraw i dodatków, takich jak ketchup, masło, śmietana i ser.

4) Sól jest dozwolona, ale lepiej jej unikać.

5) Dozwolone płyny to woda, zwykła herbata lub czarna kawa.

6) Nie zaleca się intensywnych ćwiczeń. Najlepiej sprawdzi się spacerowanie.

7) Należy przyjmować leki zalecane przez lekarza, ale lepiej unikać suplementów, zażywanych na własną rękę. - czytamy w książce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czemu ta dieta działa?

Dieta ziemniaczana jest dobrym pomysłem na zrzucenie kilku kilogramów, ponieważ jej największym sekretem to niskokaloryczność. Żywiąc się zgodnie z założeniami opisanymi przez Steele'a będziemy przyjmować dziennie od 530 do 1 300 kalorii. Co prawda przez 5 dni nie stracimy tkanki tłuszczowej, ale nasz organizm pozbędzie się wody i toksyn, przez co waga będzie wskazywać o wiele mniej.

Warto pamiętać, że metoda Steele'a jest skuteczna tylko i wyłącznie, jeśli stosujemy ją od trzech do pięciu dni. W innym przypadku można zafundować sobie niemałe problemy zdrowotne. Według ekspertów, po przeprowadzeniu takiej terapii ważne jest także samodzielne kontrolowanie wagi z racji możliwości wystąpienia szybkiego efektu jojo.

  1. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  2. Nie żyje Wanda. Była jedną z największych polskich wokalistek. Przegrała z OKRUTNĄ i bezlitosną chorobą. Miliony Polaków są w rozpaczy
  3. 79-letni Jerzy chciał iść kupić viagrę. Riposta jego żony rozkłada na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu
  4. Nastolatka nagle umarła. Kiedy po śmierci lekarz wyjął ohydztwo z jej żołądka, ścięło go z nóg
  5. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
      

Źródło: Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu