Zamówiła colę, chwilę później zapadła w śpiączkę. Wszystko przez jeden niebezpieczny składnik popularnego napoju

Zamówiła colę, chwilę później zapadła w śpiączkę. Wszystko przez jeden niebezpieczny składnik popularnego napoju Źródło: unsplash.com/Daan Stevens/

Dieta zazwyczaj jest dobrym rozwiązaniem, lecz nie zawsze picie napojów pozbawionych cukru ma dobry wpływ na organizm. Zwykła kobieta zamówiła w pubie coca-colę, a chwilę później jej stan zdrowia znacznie się pogorszył. Wszystko przez jeden szczegół.

Dieta, na której łatwo traci się kilogramy, potrafi być nużąca. Słodki smak kusi, a wybawieniem są napoje "zero", które robią coraz większą furorę. Nie są słodzone tradycyjnie cukrem, lecz np. aspartamem, acesulfamem, cyklaminianem sodu, etc. Niektórzy ludzie mają ogromne problemy zdrowotne po wypiciu nawet małej puszki.

Dieta i napoje zero cukru nie są dla wszystkich

Przekonała się o tym młoda Brytyjka, Elizabeth Perkins ze Swadlincote, kiedy wybrała się do jednego z lokalnych pubów wraz ze znajomymi. Mieli dalsze plany na ten dzień, dlatego wpadli tylko szybko się posilić i wypić coś dla orzeźwienia. Elizabeth zamówiła coca-colę, lecz wyraźnie zaznaczyła, że ma być to tradycyjny napój, słodzony cukrem.

Nie wiadomo, czy doszło do pomyłki, czy obsługa puściła jej prośby mimo uszu, lecz zamiast zwykłej coli dostała dietetyczną, czyli słodzoną aspartamem. Po wypiciu napoju nagle źle się poczuła, wskutek czego straciła przytomność. Byli z nią znajomi, którzy natychmiast udzielili jej pomocy i wezwali karetkę. Kobieta znalazła się w szpitalu.

Kobieta doznała ostrego wstrząsu anafilaktycznego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po utracie przytomności Elizabeth znalazła się w stanie śpiączki. Była w niej przez 3 dni, a kiedy się obudziła, nie mogła uwierzyć, że podano jej dietetyczną coca-colę, skoro prosiła o zwykłą. Jej zdrowie mogło ucierpieć na tym jeszcze bardziej, była bowiem uczulona na aspartam występujący w napojach "zero".

- Niektórzy automatycznie podają napoje dietetyczne, ale w moim przypadku mogło to mieć tragiczne konsekwencje - mówiła potem dziennikarzom.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed niebezpieczeństwem. Można stracić wszystkie swoje pieniądze

W tym przypadku doszło do wstrząsu anafilaktycznego. Zarówno ona, jak i dwójka jej synów, mają alergię na słodzik. Poza tym niedawno w Wielkiej Brytanii wprowadzono tzw. podatek cukrowy, przez co barom, pubom i restauracjom nie opłaca się serwować napojów słodzonych w sposób tradycyjny i domyślnie obsługa przynosi gościom np. colę zero, pepsi light, itd.

U Elizabeth wstrząs anafilaktyczny objawił się zawrotami głowy i utratą przytomności. Innymi charakterystycznymi objawami są np. świąd, wysypka, duszenie się, spadek ciśnienia, wymioty lub biegunka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 200 tys. ludzi za chwilę zostanie NA BRUKU. Wszystko przez komputery
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Nagły zwrot akcji ws. zabójstwa małej Kristiny. Zbrodnia okazała się jeszcze bardziej brutalna, niż ktokolwiek przypuszczał?
  5. Sekretny przepis Macieja Kuronia na kotlety schabowe. Trzeba zadbać tylko o jeden szczegół, aby cieszyć się nieziemskim smakiem

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł