GIS wydał pilne ostrzeżenie. Niebezpieczne, psychoaktywne działanie

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Niebezpieczne, psychoaktywne działanie Źródło: Pexels/Magda Ehlers

Dieta często może być wzbogacana o różnej maści suplementy, a jak się okazuje, nie wszystkie są dobre dla organizmu. GIS ostrzega przed jednym z nich, bowiem okazało się, że jedna partia zawiera środek psychoaktywny.

Dieta nie zawsze jest łatwa i przyjemna, a tylko odrobina silnej woli i zaangażowania może pomóc w zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Trenerzy personalni czy niektórzy dietetycy często zalecają dodatkowe suplementacje wspomagające utratę wagi i dostarczające niezbędnych dla zdrowia witamin. Tymczasem na jaw wyszły zaskakujące informacje, że popularne na rynku tabletki zamiast pomóc, mogą tylko zaszkodzić.

 

Dieta wzbogacana o ten suplement niesie za sobą poważne ryzyko. GIS pilnie ostrzega

Główny Inspektorat Sanitarny wydał oficjalne ostrzeżenie przed suplementem CannabiGold, w którym wykryto obecność THC, czyli składnika o działaniach psychoaktywnych. Dokładnie chodzi o CannabiGold Smart, 10 kapsułek. Specjaliści ze Szwajcarii przeprowadzili badania, które wykazały, że zawiera tetrahydrokannabinol na poziomie 299 mg/kg. Δ9-tetrahydrokannabinol (Δ9-THC), co jest głównym środkiem psychoaktywnym w marihuanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

THC działa na centralny układ nerwowy człowieka zwiększając tym samym czynności serca, a także wpływając na zmiany nastroju. Spożywanie go jest naprawdę niebezpieczne, a regularne spożycie może skutkować nawet przedawkowaniem. Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego każdy kto zażywa wspomniany suplement powinien w trosce o własne zdrowie jak najszybciej zaprzestać, a dla pewności nawet skonsultować się z lekarzem.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
2. 180 osób nie żyje. Wszystko płonie, Polsat donosi o katastrofie samolotu

Państwowa Inspekcja Sanitarna wciąż prowadzi postępowanie w tej sprawie. Tymczasem konsumentom zaleca się nie spożywanie następującej partii produktu:

  • CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5,4 g, Producent – HemPoland Sp. z o.o., S.Sulimy 1, 82-300 Elbląg, Numer partii – CGC/1/18, Data minimalnej trwałości – VII 2020

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Samochód zamiast 500 plus? Rodziny pobierające świadczenie mają na to szansę
  4. Niewyobrażalne doniesienia o ojcu dziecka Dagmary z Królowych Życia. Jego losy były tragiczne i burzliwe
  5. Druzgocące losy Roksany Węgiel. Przygnębiające, mało kto wiedział co się z nią działo

Źródło: facebook 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News