Co zrobić, jeśli dieta nie przynosi rezultatu? Dla wielu osób ten zabieg będzie zbawienny

Co zrobić, jeśli dieta nie przynosi rezultatu? Dla wielu osób ten zabieg będzie zbawienny Źródło: Unsplash/Timo Volz

Dieta jest niezbędna do tego, aby pozbyć się otyłości lub nadwagi i w końcu mieć wymarzoną figurę. W zależności od stopnia otłuszczenia ciała zbyt duża waga może nie tylko wyglądać źle, ale także przyczynić się do przedwczesnego zgonu, który byłby wynikiem powstających w organizmie chorób. Co, jeśli dieta nie działa, a otyła osoba dalej tyje? Ten zabieg może ocalić jej życie.

Dieta jest potrzebna każdemu, kto nie mieści się w średnim BMI, które dla zdrowej osoby oscyluje pomiędzy 18,5–24,99 punktów. Jak twierdzi minister zdrowia Łukasz Szumowki w rozmowie z serwisem "Medexpress", co czwarty Polak ma dzisiaj problemy z otyłością, a więc jego BMI przekracza 30 pkt. Prawie każdy Polak ma natomiast nadwagę, a więc BMI przekracza 25 pkt.

Co zrobić w przypadku, gdy dieta wcale nam nie pomaga, a po zakończeniu diety powracamy i tak do dawnego, niezdrowego sposobu odżywiania, a nasze BMI rośnie ponad miarę? Możemy wtedy sięgnąć po medycynę, która oferuje wiele rozmaitych zabiegów mogących uratować nam życie, lub sprawić, że będziemy wyglądali lepiej.

Kiedy dieta nie działa - zgłoś się do lekarza

Zbyt duża waga oznacza możliwość wystąpienia rozmaitych związanych z nią konsekwencji zdrowotnych. Otyłość bardzo często jest przyczyną cukrzycy, a także innych problemów takich jak choćby nadciśnienie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W przypadku nadwagi i otyłości należy więc szybko działać. Jeśli dieta nie pomaga, a waga stoi w miejscu lub, o zgrozo, nadal rośnie - należy wówczas zgłosić się do lekarza, który, po dokładnym wywiadzie, zleci nam specjalny, dopasowany do nas zabieg. Jak informuje "Wprost" jeden z możliwych, i jednocześnie bardzo skutecznych zabiegów to m.in. dożołądkowy balon. Balon wkładany jest, jak sama nazwa wskazuje, do żołądka, dzięki czemu większość miejsca w żołądku zostaje przez niego zajęta, przez co jedzenie nie może tam trafić. Taki balon, w zależności od potrzeb, wypełniany jest do pełna solą fizjologiczną.

Innym sposobem jest też częściowa resekcja żołądka (czyli wycięcie jego fragmentu), lub także stworzenie tzw. "rękawicy", czyli zaszycie części żołądka tak, aby pokarm nie mógł do niego trafić. Pokarm dostaje się wtedy tylko do mniejszej części żołądka, dzięki czemu dana osoba spożywa o wiele mniej, niż normalnie.

Dzięki tym zabiegom osoba z nadwagą jest w stanie zrzucić w ciągu kilku miesięcy bez większego wysiłku nawet do 30 kilogramów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka "Klanu" miała operacje plastyczne? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!" Przyznała się do WSZYSTKIEGO, żałuje ingerencji w twarz
  2. Legendarny polski aktor zmarł na chorobę, która zabija tysiące Polaków. To było prawdziwe piekło
  3. Gwiazda "M jak miłość" miała straszny wypadek. Niestety, nie zdążyła wyhamować, straciła życie niewinna istota
  4. Znany aktor odmówił intymnej sceny z Przybylską, bo miała opryszczkę. Ania objechała go tak, że aż go wryło w ziemię
  5. Koledzy gwałcili go kijem bejsbolowym, kazali udawać psa. Podano zatrważające szczegóły zbrodni, która wstrząsnęła Polską

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News