Jej rezultaty są dla wielu osób zachwycające. Na czym polega dieta 8-godzinna?

Jej rezultaty są dla wielu osób zachwycające. Na czym polega dieta 8-godzinna? Źródło: unsplash.com Louis Hansel @shotsoflouis

Dieta 8-godzinna dla wielu osób okazała się prawdziwym objawieniem i wspaniałym sposobem na walkę z dodatkowymi kilogramami. Okazuje się, że coraz więcej ludzi ją stosuje. Jakie są jej zasady?

Dieta 8-godzinna święci coraz większe triumfy i coraz więcej osób potwierdza jej skuteczność. Na czym polega ten stosunkowo nowy model żywienia?

Dieta 8-godzinna - podstawowe założenia

Wiele osób borykających się z niechcianymi kilogramami, poleca dietę 8-godzinną, czyli jedzenie tylko 8 godzin dziennie. Podczas pozostałych 16 godzin pijemy jedynie wodę, ewentualnie kawę lub herbatę, bez dodatków typu mleko i cukier, wszelkie soki są zabronione. Chodzi o to, że w oknie czasowym trwającym nieprzerwane 8 godzin jemy, co tylko chcemy, oczywiście bez uzyskania uczucia przejedzenia, a pozostałe 16 to pewnego rodzaju "post".

David Zinczenko i Peter Moor podają się za twórców diety 8-godzinnej i przekazują osobom chcącym zacząć stosować ten model odżywiania kilka wskazówek: oczywiście nie przejadać się, tworzyć posiłki uwzględniające produkty całej piramidy żywieniowej, dbać o to, by dieta była zbilansowana i pilnować 8 minut aktywności każdego dnia. Wiele osób zaleca też spożywanie opóźnionych śniadań.

Czy dieta jest skuteczna tak, jak mówią inni?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób, słysząc, że w oknie żywieniowym można jeść, co tylko się chce, pochłaniają ogromne ilości słodyczy i fast-foodów, jak mówią - "na zapas, by potem nie być głodnym". Te puste węglowodany powodują jednak krótkie uczucie sytości, a podczas kolejnych 16 godzin trudno wytrzymać bez podjadania.

Dzisiaj grzeje: 1. Nieoczekiwany obrót spraw, Jacek Kurski na wylocie z TVP. Wiadomo, kto go zastąpi
2. Brat Magdy Gessler żyje w bardzo skromnych warunkach. Mężczyźnie daleko do luksusów gwiazdy TVN

Niektóre osoby, które rzeczywiście w oknie żywieniowym jedzą zdrowo i dbają o bilans makroskładników, chudną i polecają tę dietę innym. Jednak zatracając się w fast-foodach, psują swój metabolizm, co skutkuje jeszcze szybszym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Nie jest to więc dieta dla osób, które mają problem z podjadaniem. Pamiętajmy, że najważniejsze jest wyliczenie swojego zapotrzebowania kalorycznego i ucięcie kalorii - wtedy chudniemy. Godziny, w których spożywamy posiłki nie są ważne, liczy się jedynie dzienny bilans.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dzień Kobiet w jej stylu. Co sprawi kobietom prawdziwą przyjemność?
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczy
  4. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała, polały się łzy. Chłopiec błagał o pomoc
  5. Większość Polaków przygotowuje mięso na rosół w jeden sposób. Ogromny błąd, specjaliści ostrzegają - może dojść do poważnego zakażenia
  6. Julia Wieniawa do samego końca miała nadzieję. Niestety, śmierć nadeszła niespodziewanie
  7. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News