Dieta pięciu kęsów wzbudza zainteresowanie
Unsplash / Louis Hansel
Jakub Kossakowski - 7 Lutego 2020

Dieta pięciu kęsów podbija świat? Wystarczy pamiętać tylko o jednej rzeczy

Dieta to wyzwanie, którego podejmuje się wiele osób. Tłusty czwartek coraz bliżej. W związku z tym warto już teraz pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych, żeby już wkrótce bez wyrzutów sumienia móc sobie pozwolić na odrobinę słodkich przyjemności.

Wielu z nas myśli o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Odpowiednia dieta to podstawa odchudzania. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszy się dieta pięciu kęsów. 

weselePanna młoda podczas ślubu zaczęła karmić dziecko piersią. Nikt nie przewidział reakcji księdza, niebywałeCzytaj dalej

Pięć kęsów

Jak sama nazwa wskazuje, dieta pięciu kęsów polega na przyjmowaniu posiłków nie większych niż pięć kęsów podczas każdego z posiłków. Została opracowana przez doktora Alwina Lewisa i dzięki swojej niskokaloryczności szybko przynosi pożądane efekty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

zwierzęNie wierzyli, że maluch w ogóle przeżyje. Po kilku tygodniach nie mogli wyjść z podziwu patrząc, co z niego wyrosłoCzytaj dalej

Przy stosowaniu tej diety nie trzeba liczyć kalorii, wyrzekać się ulubionych potraw oraz intensywnie trenować. Teoretycznie można jeść wszystko, na co mamy ochotę, byle posiłek nie przekraczał pięciu kęsów. Dieta ta obiecuje spadek wagi o blisko 7 kg w ciągu tygodnia. Jest to rezultat porównywalny z operacyjnym pomniejszeniem żołądka. Właśnie analogia do tego zabiegu stała się inspiracją dla twórcy diety. Pięć kęsów na posiłek miało odwzorować sposób żywienia osoby po przebytej operacji. Przy stosowaniu tej diety zalecane jest zrezygnowanie ze śniadania i zastąpienie go filiżanką czarnej kawy. Oprócz tego przynajmniej jeden kęs w każdym z posiłków powinien być bogaty w białko. Dopuszczalne są również przekąski między posiłkami, jednak nie należy ich nadużywać, bowiem ciągu dnia można pozwolić sobie na zaledwie dwie przekąski. Warto też podkreślić, że wszystkie przyjmowane napoje powinny być pozbawione kalorii. Zalecana jest również suplementacja witamin oraz kwasów omega-3.

Dieta, przy której należy uważać

Pomimo tego, że dieta pięciu kęsów jest stosunkowo łatwa i prowadzi do szybkiej utraty wagi nie należy stosować jej długotrwale. Po jej zakończeniu, czyli po osiągnięciu pożądanej wagi, dla utrzymania efektu należy jeść odpowiednio zbilansowane posiłki. Trzeba jednak uważać, ponieważ diety ubogie w kalorie przyczyniają się do powstawania niedoborów składników odżywczych. To z kolei może przełożyć się na problemy zdrowotne. 

Dzisiaj grzeje: 1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

2. Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze

Gwałtowne ograniczenie przyjmowanego pokarmu może przyczynić się do zaburzeń trawienia oraz zwiększenia prawdopodobieństwa pojawienia się kamieni żółciowych. Lekarze i eksperci żywieniowi stwierdzają, że nagłe ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii może dodatkowo spowolnić metabolizm, przez co po zakończeniu diety, prawdopodobny jest powrót do poprzedniej wagi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Mąż został w domu sam z dzieckiem. Przesłał żonie nagranie, które zaparło jej dech w piersiach
  4. Wydano pilne alerty na niedzielę, lepiej nie wychodzić z domu. Będzie naprawdę niebezpiecznie
  5. Martyna Wojciechowska wzięła potajemny ślub? Internet obiegło zdjęcie

Psy liże po twarzyWystarczy, że poliże cię pies, skutki są opłakane. Specjaliści ostrzegają, zdjęcia mówią same za siebieCzytaj dalej

Źródło: Wprost Zdrowie i Medycyna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News