Najgrubszy człowiek na świecie przeszedł na dietę. Schudł ponad 300 kilo, ale to nie koniec

Najgrubszy człowiek na świecie przeszedł na dietę. Schudł ponad 300 kilo, ale to nie koniec Źródło: .

Dieta zupełnie odmieniła jego życie i to pod wieloma względami. Jeszcze do niedawna był uznawany za najgrubszego człowieka na świecie, a teraz może poszczycić się niesamowitą metamorfozą. To jeszcze nie koniec jego walki o lepszą wersję siebie.

Dieta może zmienić życie każdego i to nie tylko pod względem zewnętrznym, ale i wewnętrznym. Zmiana nawyków żywieniowych i regularna aktywność fizyczna świetnie wpływa na psychikę, choć widoczna utrata zbędnych kilogramów także ma na to ogromny wpływ. Ten 33-latek doskonale wie, jak to wygląda od środka, bowiem sam ma za sobą wyjątkowo wymagającą dietę. 

Tył 10 kg każdego roku 

33-letni dziś Juana Pedro Franca coraz więcej mówi o swoim problemie z nadwagą, który jak wyznał, towarzyszy mu od chwili narodzin. Przyznaje, że w dniu w którym przyszedł na świat, ważył 3,5 kg, a potem w zatrważającym tempie przybierał na wadze. Jako 6-latek ważył 60 kg, a w wieku 17 lat - 230 kg. W każdym roku przybierał na wadze 10 kg, a kluczowym i jednocześnie najgorszym momentem w jego życiu było, gdy przez wypadek samochodowy został przykuty do łóżka na 10 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Kiedy miałem 17 lat ważyłem już 230 kilogramów. Wtedy uległem wypadkowi samochodowemu, potem było tylko gorzej, bo przestałem się ruszać - wyznaje z wielkim bólem. 

Dieta odmieniła jego życie. Schudł ponad 300 kg, ale to nie koniec 

Przełomowym momentem w jego życiu było pobicie rekordu Guinessa, gdy otrzymał tytuł Najgrubszego Człowieka Na Świecie z wagą równą 595 kg. Zrozumiał wówczas, jak poważna jest jego sytuacja, a dodatkową motywacją do zmiany nawyków żywieniowych były słowa lekarzy, którzy wprost wyznali, że jeśli mężczyzna nie zacznie działać, w przeciągu kilku najbliższych lat umrze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci
2. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
3. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl

33-latek przeszedł kilka operacji, m.in. zmniejszenia żołądka, zastosował się do specjalnej diety i zaczął więcej się ruszać. Wystarczyły 3 lata, by jego życie zmieniło się o 180 stopni, a on sam poczuł się o niebo lepiej. Juana zrzucił już ponad 300 kg, jednak to nie oznacza końca jego walki. Choć dotychczasowe efekty są dla niego zadowalające, chce schudnąć jeszcze więcej i w pełni cieszyć się życiem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Antyfake - największy portal fact-checkingowy. Jego misja i najważniejsze informacje
  2. Lelum.pl: Portal dla nowoczesnych kobiet. Kto jest redaktorem naczelnym?
  3. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  4. Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność
  5. Albert Wójcik: kim jest? Młody biznesmen i miłośnik zwierząt
  6. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

Źródło: facebook 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News